Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Zbliża się Festiwal Piosenki Autorskiej "Źródła Dźwięków"
XV Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus był w ubiegłym roku ostatnim, teraz Podlaski Instytut Kultury zapowiada nowy, o innym charakterze. W przyszły weekend czeka nas pierwszy Festiwal Piosenki Autorskiej "Źródła Dźwięków". To coś dla osób, które piszą własne utwory i teksty lub prezentują swoją oryginalną interpretację znanych kompozycji.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jest już komplet kilkunastu finalistów z Białegostoku i całej Polski. Jurorami będą Janusz Radek, Katarzyna Groniec oraz Maja Kleszcz. Z koordynatorką festiwalu z PIK-u Martą Szałkiewicz rozmawia Andrzej Bajguz.
Dwudniowy Festiwal Piosenki Autorskiej "Źródła Dźwięków" zacznie się w sobotę 21 września w Zmianie klimatu koncertem artystów - jurorów konkursu: Janusza Radka, Katarzyny Groniec oraz Mai Kleszcz, będą to piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk.
Program festiwalu:
21 września (sobota), godz. 19:00 Koncert „Serwus Madonna – piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk” Janusz Radek / Katarzyna Groniec / Maja Kleszcz
22 września (niedziela), godz. 12:00-19:00 Przesłuchania konkursowe, ogłoszenie wyników, konsultacje z jurorami Klub Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6 w Białymstoku Wstęp wolny
Tą osobista książką Katarzyna Roman-Rawska zabiera nas w podróż do swojej matczyzny - Gabowych Grądów na Suwalszczyźnie. "Zaśnięcie Anisy. Opowieść o polskich starowierach" to rzecz zarówno o jednej z najmniejszych, mało znanych i tajemniczych mniejszości religijnych w Polsce, a także o rodzinie autorki.
Detale architektoniczne, fragmenty dekoracji ściennych, rysunki kluczy oraz abstrakcyjne elementy - to wszystko znajdziemy na najnowszej ekspozycji w Galerii Sleńdzińskich.
"Klejnot Izabeli" to nowa wystawa w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Opowiada o wpływach rodu Branickich na rozwój miasta i o roli, jaką Bielsk pełnił w XVIII wieku.
Gladiator - kto się nie wzruszył oglądając ten film w 2000 roku? Kto nie chłonął tej pięknie podanej historii o zemście, honorze, miłości i Rzymie?
nowa dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Starannie wykonane kopie dzieł wielkich mistrzów, takich jak, m.in. "Bociany" Józefa Chełmońskiego czy "Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem" Jana Matejki oglądać można w sali wystawowej Opery i Politechniki Białostockiej.
To okazja, by znaleźć niepowtarzalne prezenty, wzbogacić swoją kolekcję sztuki lub po prostu cieszyć się atmosferą sztuki w wyjątkowej atmosferze. A dodatkowo nasza hojność wesprze szczytny cel charytatywny.
Opowieść o nastolatkach, którzy wyruszają w drogę kradzionym autem - niby zwyczajna przejażdżka, ale okazuje się, że Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zafundował nam ciekawą podróż ku zrozumieniu siebie i dojrzałości.
Wystawa fotografii Aigarsa Lapsy i koncert szwajcarsko-francuskiej formacji Your Gospel Team rozpoczęły w czwartek (21.11) 39. edycję Jesieni z Bluesem. To najstarszy bluesowy festiwal w Polsce.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz