Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok Interphoto

autor: Joanna Sikora

22.09.2024, 12:12, akt. 12:26

W najbliższy weekend (28-29.09) Białystok stanie się polską stolicą fotografii. W czwartek (26.09) rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok Interphoto.


Festiwal fotografii Białystok Interphoto 2024, źródło: Facebook/Województwo Podlaskie, fot. Marcin Jakowiak
Festiwal fotografii Białystok Interphoto 2024, źródło: Facebook/Województwo Podlaskie, fot. Marcin Jakowiak


0:00
0:00
Międzynarodowy Festiwal Fotografii Białystok Interphoto - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W sumie organizatorzy Festiwalu Fotografii Interphoto podczas wydarzenia zaplanowali 30 wystaw - ponad 200 artystów, bezpośredni udział zapowiedziało około 100 oraz 17 kuratorów i 15 jurorów z zagranicy. W planach są także warsztaty, wykłady, wszystko wokół zdjęć.

Myślą przewodnią tego gigantycznego przedsięwzięcia jest kolekcjonowanie światów - tłumaczy dyrektor artystyczny festiwalu Grzegorz Jarmocewicz.

Festiwal połączony jest z konkursami, tym razem: Interphoto Grand Prix, Street Art oraz Fotografii Młodych. Jest też nowość, czyli połączenie zmysłu wzroku i słuchu. Podczas weekendu otwarć w ramach pikniku na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku zaplanowano osiem wernisaży ilustrowanych muzyką ambientową na żywo przez muzyków z Projektu New Hope oraz pokaz slajdów. W planach są także pokazy filmów związanych z fotografią. 

Białystok Interphoto potrwa do końca października.



Przeczytaj, zanim skomentujesz

Dominik Sołowiej poleca serial “Pierścienie Władzy”


Na drugi sezon tego serialu czekałem z zawstydzającą niecierpliwością. Jako niepoprawny wielbiciel “Władcy Pierścieni” i wszystkiego, co wyszło spod pióra J. R. R. Tolkiena, pojawienie się kolejnych odcinków “Pierścieni Władzy” to było coś, czego nie mogłem przeoczyć.



Na Kampusie UwB literaturoznawcy i psychologowie biorą udział w comiesięcznym spotkaniu DKK


"Wolne skojarzenia" - Literatura i Psychologia to nazwa nowych spotkań, w których można brać udział. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki co miesiąc - na Kampusie - w Bibliotece Uniwersytetu w Białymstoku, omawiane będą ważne i ciekawe książki.



W Białymstoku można zobaczyć nowy mural przedstawiający Krzysztofa Raua


Współzałożyciel Akademii Teatralnej, wieloletni dyrektor BTL Krzysztof Rau - spogląda z nowego muralu w Białymstoku. Portret lalkarza, reżysera w otoczeniu przedmiotów związanych z teatrem powstał na szczycie budynku przy ul. Sienkiewicza 53.



Wojciech Misiukiewicz


Wydawnictwo "Paśny Buriat" przyzwyczaiło już nas do narracyjnych tytułów książek i tak jest tym razem. "Wigry. Opowieści o wodach pradawnego jeziora, kniejach brzegi porastających, a także o żywocie ludzi, a zwłaszcza zwierząt pośród polodowcowych wzgórz, jezior, lasów i głazowisk krainy Suwalszczyzną zwanej" - to publikacja leśnika, fotografa Wojciecha...



Damian Kudzinowski - Festiwal Literacki Zebrane


Jednym z organizatorów Festiwalu Literackiego Zebrane jest Damian Kudzinowski ze Stowarzyszenia Fabryka Bestsellerów. W rozmowie z Dorotą Sokołowską opowiada o festiwalu, który w tym roku jest wyjątkowo zróżnicowany.



Marek Kochanowski dyrektorem Biblioteki Uniwersytetu w Białymstoku


Biblioteka otwarta, pełna nie tylko studentów, ale i wszystkich ciekawych historii m.in. z pogranicza polsko-litewsko-białoruskiego. Miejsce spotkań ludzi, którzy piszą i czytają - tak wyobraża sobie Bibliotekę Uniwersytetu w Białymstoku prof. Marek Kochanowski, nowy dyrektor tej placówki.



Teatr Dramatyczny inauguruje spektaklem "O co biega?" nowy sezon artystyczny


Po sztukę Phillipe’a Kinga sięgają najróżniejsze sceny, bo farsa "O co biega?" daje niesamowitą możliwość wykreowania ciekawej akcji scenicznej z udziałem bardziej aktorów niż samego tekstu. Po tekst sięgnął Grzegorz Chrapkiewicz, a Teatr Dramatyczny inauguruje tym spektaklem nowy sezon artystyczny.



Ewelina Ramotowska


Ewelina Ramotowska - jest twórcą (malarką), arteterapeutką i nauczycielką plastyki i historii sztuki w VILO. W tym roku uzyskała stypendium marszałka województwa podlaskiego, w ramach którego stworzyła platformy do prezentacji podlaskich artystów - Podlaski Ślad Sztuki.



Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczął nowy sezon teatralny premierą "Calineczki"


W sobotę (21.09) Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczął nowy sezon teatralny premierą "Calineczki". Chociaż właściwie ten spektakl mógłby nazywać się "Calineczka 2.0", bo ponad dziesięć lat temu Jarosław Antoniuk wyreżyserował już raz na łomżyńskiej scenie spektakl pod takim tytułem.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok