Mnóstwo atrakcji na pikniku charytatywnym dla Teatru Latarnia

autor: Andrzej Bajguz

1.09.2024, 07:39, akt. 15:02

Wspierają swoich sąsiadów, których dom i siedziba teatru spłonął w pożarze. Mieszkańcy gminy Gródek zorganizowali w niedzielę (1.09) na stadionie w Zarzeczanach piknik charytatywny dla Teatru Latarnia.


Spalony dom w Borkach, 16.08.2024, fot. Adam Janczewski
Spalony dom w Borkach, 16.08.2024, fot. Adam Janczewski


0:00
0:00
Chcemy pomagać - mówią uczestnicy pikniku charytatywnego dla Teatru Latarnia - relacja Andrzeja Bajguza | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Piknik rozpoczął się o 11.00 na stadionie w Zarzeczanach. Od 14:00 trwa mecz GKS Gródek z Pogonią Łapy, a podczas meczu zbierane są pieniądze do puszek. 

Koncerty rozpoczną się od 16:00.

Wystąpią tacy artyści jak: Zorka, Shine, Nino, Makaro, Jobery (czyt: dżobery), Dżoana i Kręć to. 

Są też rozmaite atrakcje: stoiska kół gospodyń wiejskich Alebabki ze Słuczanki, przejazdy pojazdami terenowymi, przejażdżki motorem wyścigowym, pokazy sprzętów straży pożarnej i straży granicznej.



Zbiórka na odbudowę domu na zrzutka.pl



Przypomnijmy, w połowie sierpnia spłonął dom i magazyn założycieli Fundacji Teatru Latarnia w Borkach koło Gródka. Mieszkali w nim młodzi twórcy związani z naszym regionem - reżyser Mateusz Tymura i aktorka Teatru Wierszalin Monika Kwiatkowska.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Premiera widowiska "Urodziny" w Białostockim Teatrze Lalek


To propozycja familijna na koniec wakacji. Już w niedzielę (01.09.2024) w Białostockim Teatrze Lalek premiera widowiska "Urodziny" w reżyserii i z choreografią Julii Dondziło.



Dariusz Hajdukiewicz


To będzie wyjątkowy czas dla miłośników muzyki klasycznej i kameralnej, bo rozpoczyna się – już po raz XX-ty Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Dyrektor artystyczny i pomysłodawca festiwalu, Dariusz Hajdukiewicz, w rozmowie z Dorotą Sokołowską opowie o początkach tej niezwykłej przygody.



Zbliża się drugie Święto Ulicy Warszawskiej w Białymstoku


Czy ulica Warszawska jest najpiękniejsza w Białymstoku? To na pewno kwestia gustu, ale jednego nie można jej odmówić: ma historię, zabytki i grono zapaleńców, którzy przy niej pracują.



Wystawa tkanin w Galerii Marchand


Każda z nich ma swój styl, pomysł na wykorzystanie tradycji, pasję i talent. Mają swoje niki: jest Kasia z Podlasia - Strefa Tkania, Ukryta w Paprociach, Nawojka w Sieci czy Pasjonetka. Są autorkami tkanin wykonanych ręcznie na krosnach poziomych, a prace oglądać możemy w białostockiej Galerii Marchand.



Anna Moniuszko


- Muzyka francuska jest naprawdę wyjątkowa. I była wyjątkowa również w epoce baroku. Nikt bowiem nie grał i nie komponował w ten sposób, jak Francuzi - mówi profesor Anna Moniuszko.



Maciej Frąckiewicz


akordeonista, pomysłodawca festiwalu "Muziko De Nia Tempo”



Ukazał się dokument "Las" Lidii Dudy


Wschód Kultury w tym roku porusza ważne tematy. Mówiliśmy o magii Podlasia, którą trochę poddajemy w wątpliwość, bo my tutaj na miejscu o magii Podlasia wiemy najwięcej. Ale ważny temat będzie również dzisiaj o 17:00.



W Białymstoku powstał projekt Subiektywna Ewidencja Obrazów


W Białymstoku zaczęła działać Subiektywna Ewidencja Obrazów, która ma na celu zdokumentować kulturę street-artu. Nie chodzi o pochwałę wandalizmu lub nielegalnej działalności, ale zachowanie na zdjęciach najciekawszych graffiti na murach miasta.



Magiczne Podlasie? Dyskusja na Wschodzie Kultury


Trwa Wschód kultury, a wśród relaksujących tematów pojawiają się też ważne pulsy miast leżących na brzegu mapy.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok