W Galerii Arsenał w Białymstoku można zobaczyć wystawę prac Patryka Różyckiego "Namaluj mnie w tej pracy"

18.08.2024, 10:39, akt. 10:42

Zabawna w formie i ciekawa w treści jest nowa wystawa w białostockiej Galerii Arsenał. Patryk Różycki maluje na ścianach białostockiej Galerii wspomnienia własne oraz swoich bliskich, mieszkających w niewielkiej wsi w Wielkopolsce.


Wystawa Patryka Różyckiego "Namaluj mnie w tej pracy" w białostockiej Galerii Arsenał, fot. Grzegorz Dąbrowski, źródło: Facebook Galerii Arsenał
Wystawa Patryka Różyckiego "Namaluj mnie w tej pracy" w białostockiej Galerii Arsenał, fot. Grzegorz Dąbrowski, źródło: Facebook Galerii Arsenał


0:00
0:00
Wystawa Patryka Różyckiego "Namaluj mnie w tej pracy" w białostockiej Galerii Arsenał - relacja Doroty Sokołowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To biograficzna opowieść problematyzująca pochodzenie i awans społeczny artysty. Opowiadając własne i cudze historie, Patryk Różycki tworzy reprezentację klasy społecznej, która nie znajduje dzisiaj w przestrzeni publicznej obrazów swojego życia.

Osobiste, niemal filmowe prace Patryka Różyckiego w Galerii Arsenał w Białymstoku oglądać można przez najbliższy miesiąc.

Patryk Różycki (ur. 1992) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy prace wideo, malarskie i akcje performatywne. Mieszka i pracuje w Warszawie.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

"Poetyka plakatu" - wystawa prac Zbigniewa Waszczeniuka w Galerii Sztuki Marchand


Warto zajrzeć do białostockiego Marchanda, by zobaczyć najnowszą wystawę prac Zbigniewa Waszczeniuka - "Poetyka plakatu".



Zbliża się 12. edycja festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar


Przed nami dwunasta edycja festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. To wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Wschód Kultury łączącego we współpracy Białystok, Lublin i Rzeszów z krajami Partnerstwa Wschodniego.



Miłka Malzahn i Urszula Dąbrowska w poszukiwaniu białoruskich szeptuch


Pięć lat temu dziennikarki Miłka Malzahn i Urszula Dąbrowska dwukrotnie pojechały na Białoruś. Miały wizę na odwiedziny pasa przygranicznego oraz dwa kontakty, które mogły je doprowadzić do szeptuch. I doprowadziły. Więc rozmawiały, słuchały ludzi i w sprawach szeptań były informowane, przyjmowane, uzdrawiane.



Festiwal literacki "Patrząc na Wschód" w Budzie Ruskiej


Dyskusje o agresji rosyjskiej na Ukrainę, o religii Tatarów, kulinarnych podróżach do Japonii, ale też o wyjątkowości rzeki Bug i jeziora Wigry. Za nami 10. edycja festiwalu literackiego "Patrząc na wschód" w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą na Suwalszczyznie.



W Borkach spłonął dom i magazyn założycieli Fundacji Teatru Latarnia - straty to ok. 900 tys. zł [zdjęcia]


Spłonął dom i magazyn założycieli Fundacji Teatru Latarnia w Borkach w gminie Gródek. Mieszkali w nim młodzi twórcy związani z naszym regionem - reżyser Mateusz Tymura i aktorka Teatru Wierszalin Monika Kwiatkowska.



Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal "Metastasio bez granic"


Prapremiera opery Pawła Łukaszewskiego w wersji koncertowej "Joasz - Król Judzki", spektakl "Diva bez lustra" oraz koncert "Kantyki Supraskie". To najważniejsze wydarzenia zaczynającego się w środę (14.08) II Międzynarodowego Festiwalu "Metastasio bez granic".



Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska już niedługo będzie świętował 40-lecie działalności


Na scenie są od prawie 40 lat. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska pielęgnuje podlaski folklor i koncertuje na całym świecie.



W Galerii im. Sleńdzińskich można obejrzeć wystawę Agnieszki Sadowskiej "Ujawnienie/Exposure"


Agnieszka Sadowska jako fotoreporterka pracująca z białostockim oddziałem "Gazety Wyborczej" fotografuje kryzys migracyjny od samego początku. Wystawa jej zdjęć nosi tytuł "Ujawnienie/Exposure", można ją obejrzeć w Galerii im. Sleńdzińskich.



W Tykocinie już niedługo rozpocznie się festiwal Kresy-Bezkresy


Spotkania, projekcje filmowe, rozmowy - przez cztery sierpniowe dni (16-19.08) w Tykocinie rozgości się festiwal Kresy-Bezkresy. To wydarzenie skoncentrowane jest na przypominaniu dziedzictwa polskich Kresów w dialogu z innymi kulturami narodowymi, współtworzącymi tożsamość ziem dawnej Rzeczpospolitej.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska



Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok