4. edycja festiwalu Sztuka w Naturze - w tym roku uczestnicy poznają skrawek północno-wschodniej Polski

autor: Dorota Sokołowska

11.08.2024, 10:38, akt. 10:53

Tegoroczna edycja festiwalu Sztuka w Naturze proponuje poznawanie skrawka północno-wschodniej Polski, gdzie historia splata się z kulturą, a wszystkiemu towarzyszy potężna siła natury.


Sztuka w naturze, 2024.08.07, fot. Tomasz Kleszczewski
Sztuka w naturze, 2024.08.07, fot. Tomasz Kleszczewski


0:00
0:00
Festiwal Sztuka w Nature poleca Dorota Sokołowska i jej goście - Cecylia Bach-Szczawińska, Ewa Pirożnikow, Monika Pietkiel i Adam Obuchowicz | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak rośliny dziko żyjące mościły się w kulturze Podlasia? Czy to z nich szeptuchy przygotowywały magiczne mikstury? Czy słuchanie ptaków może być przygodą? Dlaczego artyści wybierają sobie do tworzenia miejsca na końcu mapy?

Tegoroczna edycja festiwalu Sztuka w Naturze proponuje poznawanie skrawka północno-wschodniej Polski, gdzie historia splata się z kulturą, a wszystkiemu towarzyszy potężna siła natury. Od 15. sierpnia, Dnia Matki Boskiej Zielnej można przenieść się do Supraśla czy Krynek i uczestniczyć w 4. edycji festiwalu Sztuka w Naturze. Co poleca Dorota Sokołowska i jej goście, a byli nimi Cecylia Bach-Szczawińska, Ewa Pirożnikow, Monika Pietkiel i pomysłodawca festiwalu Adam Obuchowicz.

Sztuka w Naturze startuje w czwartek (15.08) i potrwa do niedzieli (18.08). Z Białegostoku jedzie specjalny autokar z Dworca PKS Nova, na piątkowy Slam Poetycki. Odjazd o 16:00, a spotkanie poetów o 18:00 w Starym Parku w Krynkach



Przeczytaj, zanim skomentujesz

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska już niedługo będzie świętował 40-lecie działalności


Na scenie są od prawie 40 lat. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska pielęgnuje podlaski folklor i koncertuje na całym świecie.



W Galerii im. Sleńdzińskich można obejrzeć wystawę Agnieszki Sadowskiej "Ujawnienie/Exposure"


Agnieszka Sadowska jako fotoreporterka pracująca z białostockim oddziałem "Gazety Wyborczej" fotografuje kryzys migracyjny od samego początku. Wystawa jej zdjęć nosi tytuł "Ujawnienie/Exposure", można ją obejrzeć w Galerii im. Sleńdzińskich.



W Tykocinie już niedługo rozpocznie się festiwal Kresy-Bezkresy


Spotkania, projekcje filmowe, rozmowy - przez cztery sierpniowe dni (16-19.08) w Tykocinie rozgości się festiwal Kresy-Bezkresy. To wydarzenie skoncentrowane jest na przypominaniu dziedzictwa polskich Kresów w dialogu z innymi kulturami narodowymi, współtworzącymi tożsamość ziem dawnej Rzeczpospolitej.



Dlaczego nie jeździmy już na wczasy? M.in. na to pytanie - w swojej książce "Ostatni turnus" - odpowiada Marcin Wojdak


Dlaczego nie jeździmy już na wczasy? Czy z tych samych powodów, z których upadają lub popadają w ruinę ośrodki wczasowe, tak popularne zwłaszcza w PRL-u? Marcin Wojdak w swojej książce "Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u" dokumentuje najciekawsze przykłady architektury ośrodków wypoczynkowych z czasów Polski Ludowej.



Trwają Warsztaty Piosenkarskie Tomzikogranie - w tym roku są też formą upamiętnienia inicjatora wydarzenia - śp. Jerzego Tomzika


To okazja do spełniania muzycznych marzeń. Tradycyjnie latem odbywają się Podlaskie Warsztaty Piosenkarskie, których inicjatorem był śp. Jerzy Tomzik - Tomzikogranie 2024.



W Centrum Zamenhofa w Białymstoku otwarto wystawę "Pies w tulipanach"


Tę wystawę stworzono z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata - tego prawdziwego i tego zmyślonego.



Powraca Międzynarodowy Festiwal Metastasio bez granic


Szereg atrakcji artystycznych czeka na mieszkańców Białegostoku i okolic oraz turystów odwiedzających Supraśl. W sierpniu powraca Międzynarodowy Festiwal Metastasio bez granic, który oferować będzie publiczności bogatą paletę programową.



Wystawa "Wieczny płomień" Huberta Czerepoka w Galerii Arsenał


W Białostockiej Galerii Arsenał Hubert Czerepok skupia się na symbolice tworzącej naszą tożsamość narodową.



W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej można zobaczyć wystawę "Przestrzeń oswojona. Wierzenia w kulturze ludowej"


W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej oglądać możemy wystawę "Przestrzeń oswojona. Wierzenia w kulturze ludowej" o dawnych rytuałach i zabiegach magicznych mających chronić dom i jego mieszkańców.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska



IGRZYSKA 2024

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok