W Nie Teatrze - premiera białostockich twórców. Zacięta winda, niezręczna cisza... i co dalej? W spektaklu "Winda" jesteśmy obserwatorami "wymuszonej" rozmowy i rodzącej się znajomości, która z każdą minutą zmierza coraz głębiej we wnętrza dwójki bohaterów.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wraz z początkiem wiosny, na scenie Nie Teatru zagości młodość – w rolach głównych wystąpi dwójka młodych aktorów: Gabriela Grześ i Antoni Jackowski. Spektakl reżyseruje Dariusz Szada Borzyszkowski.
Spektakl "Winda" jest teatralną adaptacją słuchowiska radiowego znanego pisarza Ireneusza Iredyńskiego, podczas której widz ma okazję zanurzyć się w intymną atmosferę rozmowy rozpoczętej w nieoczekiwanych okolicznościach.
Antoni Jackowski - teatr dotarł do niego przez śpiew i musical. Obecnie zajmuje się spektaklami lalkowymi i maskowymi
Gabriela Grześ - teatrem zajmuje się od 2019 roku. Brała udział w wielu projektach dramatycznych, a w wolnym czasie prowadzi zastęp zuchów.
Dariusz Szada-Borzyszkowski - urodzony w 1959 roku w Osięcinach, to reżyser teatralny i telewizyjny oraz tłumacz dramaturgii rosyjskiej. Absolwent pedagogiki w Bydgoszczy i reżyserii w Sankt Petersburgu, znany z licznych realizacji teatralnych i telewizyjnych, w tym w TVP. Aktywnie zaangażowany społecznie, jest współzałożycielem grupy „Normalny Białystok” i wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku. Odznaczony tytułem Zasłużonego Działacza Kultury.
Pojawił się w sieci kolejny sezon serialu, na który bardzo czekałem. I chociaż poprzednia, szósta seria, nie należała do najlepszych, teraz “Black mirror”, czyli “Czarne lustro” wraca do swoich najlepszych tradycji.
historyk
Czy tym razem wygra autorka zbioru opowiadań Natalka Suszczyńska? Czy jednak nagroda trafi do rąk reportażystek, których książki generowały ogromne zainteresowanie przez cały rok czyli Katarzyny Roman-Rawskiej i Anety Prymaki-Oniszk?
Po wielkich kasowych sukcesach seriali kryminalnych o trudnych tytułach takich jak: "Śleboda”, "Rojst”, "Forst”, czas, by w teatrze na żywo zagubić się w labiryntach kłamstwa, zbrodni i zapomnianych historii z wojny. Tym razem zamiast "Kruka” będzie Drozda.
Na trzy dni Stadion Chorten Arena staje się na wiosnę jak kraina baśni: są tu niekończące się opowieści, kolorowe scenerie, piękne i mroczne fabuły i przede wszystkim opowiadacze i słuchacze takich historii.
Czy baranek wielkanocny może być czarny? Ile jest metod zdobienia pisanek? Czy podlaskie chaty z zachodniej części województwa różnią się od tych stojących przy granicy? Jak skutecznie walczyć na malowane jajka? Czy być oblanym w świąteczny poniedziałek to zaszczyt czy ujma?
Dlaczego niektórzy muzycy również malują, a nawet porzucają czasem granie, śpiewanie, rapowanie na rzecz sztuk plastycznych? Co łączy te dziedziny? Improwizacja? działanie intuicyjne? abstrakcja?
Aleja Piłsudskiego w Białymstoku to nie tylko bloki i galeria, ale też miejsce licznych pracowni artystycznych. Czwarte piętro z widokiem na Jurowiecką zajmują malarze, graficy, i…tkaczki.
To był niezwykły wieczór w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Białostocką orkiestrę poprowadził Jerzy Maksymiuk - jeden z najznakomitszych polskich dyrygentów, kompozytor i pianista.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz