Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Wystawa "reflection" Aleksandry Jakuć w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku
Na tej wystawie można samemu oświetlać sobie obiekty na ścianie, uderzać w instrumenty muzyczne i śledzić, jak rozchodzi się po galerii dźwięk, czy bawić się metalową wędką zanurzoną w wodzie, która zmienia obraz obiektu zawieszonego nad sobą.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wystawa "reflection" w Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku intryguje tym, że odbiorca staje się jej częścią. Całość jest również refleksją nad rzeczami samymi w sobie, nad ich materią, fizycznością, niedoskonałościami, nad tym, jak są postrzegane, odczuwane. I jak wszystko ulega wiecznej zmianie.
Autorką prac jest artystka multimedialna Aleksandra Jakuć. Na co dzień prowadzi własne studio, w ramach którego współpracuje z polskimi i zagranicznymi markami. Oprócz działalności projektowej prowadzi zajęcia (m.in. z wzornictwa) na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Jej wystawa, otwarta w sobotę (13.01) w białostockiej Galerii Sleńdzińskich przy Legionowej zachwyciła publiczność możliwością odbioru sztuki wszystkimi zmysłami. Prace można oglądać, dotykać, a także przyglądać się, jak się starzeją do 25 lutego.
To opowieść o Lubie, która chce otrzymać tajemną wiedzę od Babki Nadzi i zostać wiedunnią - szeptuchą. Przeczytamy o tym w powieści podlaskiej pisarki, poetki, dziennikarki i tłumaczki Miry Łukszy pt. "Wiedunnia".
Banan przyklejony szarą taśmą do ściany wykonany przez włoskiego artystę Mauricio Cattelana został sprzedany za 6,2 mln dolarów. O co chodzi ze sztuką nowoczesną?
Tą osobista książką Katarzyna Roman-Rawska zabiera nas w podróż do swojej matczyzny - Gabowych Grądów na Suwalszczyźnie. "Zaśnięcie Anisy. Opowieść o polskich starowierach" to rzecz zarówno o jednej z najmniejszych, mało znanych i tajemniczych mniejszości religijnych w Polsce, a także o rodzinie autorki.
Detale architektoniczne, fragmenty dekoracji ściennych, rysunki kluczy oraz abstrakcyjne elementy - to wszystko znajdziemy na najnowszej ekspozycji w Galerii Sleńdzińskich.
"Klejnot Izabeli" to nowa wystawa w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Opowiada o wpływach rodu Branickich na rozwój miasta i o roli, jaką Bielsk pełnił w XVIII wieku.
Gladiator - kto się nie wzruszył oglądając ten film w 2000 roku? Kto nie chłonął tej pięknie podanej historii o zemście, honorze, miłości i Rzymie?
Ukraińskie artystki - reżyserka Lesia Pasichnyk i scenografka Olena Bordiuk, dzięki wsparciu Fundacji Nie Teatru i programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, przez dwa miesiące pracowały nad spektaklem, który jest zwieńczeniem ich rezydencji teatralnej w Nie Teatrze.
nowa dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Starannie wykonane kopie dzieł wielkich mistrzów, takich jak, m.in. "Bociany" Józefa Chełmońskiego czy "Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem" Jana Matejki oglądać można w sali wystawowej Opery i Politechniki Białostockiej.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz