"Poszukiwanie kultury okiem turysty" - wystawa Natalii Łubińskiej na Uniwersytecie w Białymstoku

7.01.2024, 11:13, akt. 11:16

Fotografie przedstawiające mieszkańców Kenii, Gambii, Meksyku i Kuby. W Galerii Biura Wystaw Kulturoznawczych na Wydziale Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku możemy oglądać wystawę Natalii Łubińskiej pt. “Poszukiwanie kultury okiem turysty”.


źródło: Facebook Kulturoznawstwa UwB
źródło: Facebook Kulturoznawstwa UwB


0:00
0:00
Wystawa "Poszukiwanie kultury okiem turysty" - relacja Michała Krota | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Tematem zdjęć jest autentyczność przeżycia turysty, który przybywa do danego kraju i oczekuje zobaczyć jego stereotypowy obrazek. Często obraz ten różni się od rzeczywistości.

Fotografka wystawiająca swoje zdjęcia jest debiutantką i studentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie. Co przedstawiają jej zdjęcia?


Chcemy zobaczyć tych ludzi, którzy wydają się egzotyczni. Myślimy, że badamy kulturę. Ale to jest obce - my jesteśmy obcy w tych miejscach. Czy możemy przekroczyć tę granicę? Czy musimy? Obserwujemy, widzimy, ale nie rozumiemy - zastanawia się jeden z widzów.


- Wartością tej galerii jest to, że znajduje się w środowisku akademickim. Czyli jest tutaj płynne przejście pomiędzy refleksją naukową na temat społeczeństwa i różnych kultur, a sztuką - mówi Marta Pogorzały, pomysłodawczyni Galerii.  

Natalia Łubińska obejmuje również kierownictwo nad Biurem Galerii Wystaw Kulturoznawczych i zapowiada kolejne wystawy.

A tę wystawę, "Poszukiwanie kultury okiem turysty", możemy oglądać do 4 lutego przy ulicy Świerkowej 20 w Białymstoku.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Miłość, akcja i humor, czyli "Wieczór Trzech Króli" Teatru Dramatycznego [zdjęcia]


Wir sekretnych spotkań, zabawnych pomyłek i miłosnych intryg, które jednych doprowadzą do szczęśliwego ślubu, innych przyprawią o szaleństwo. O tym wszystkim opowie najnowszy spektakl w Teatrze Dramatycznym.



Wystawę Wandy Czełkowskiej recenzuje Sebastian Kochaniec


Tytuł wystawy w Galerii Arsenał brzmi "Rzeźba jest wydarzeniem intelektualnym", i został zaczerpnięty z notatki artystki Wandy Czełkowskiej.



Homo ridens, czyli Dzień Języka Ojczystego


Czym różni się Homo sapiens od Homo ridens? Jak się bawimy językiem i co nas śmieszy? Jaką formą komunikacji są współczesne memy?



Artur Żmijewski śpiewa Cohena


Po latach sukcesów na deskach teatralnych i przed kamerą, Artur Żmijewski wkracza w świat muzyki, oddając hołd twórczości Cohena, której jest wielkim wielbicielem.



W galerii BTL oglądać możemy „Opowieści jednorożca” Joanny Hrk


Ta artystka interesuje się i aktywnie zajmuje wieloma gatunkami sztuk wizualnych, dobierając formę i wykorzystując technikę do najlepszego, najpełniejszego zbadania terenu, przestrzeni która aktualnie ją pasjonuje i pochłania.



Z miłości do sztuki - walentynkowy wieczór z PIK


Co rodzi się dzięki miłości do sztuki? Jak silna jest to emocja twórcza? Odpowiedzi na te pytania szukamy w Podlaskim Instytucie Kultury w kamienicy przy ul. Kilińskiego.



Śladami Branickich, czyli historia jednego z najpotężniejszych rodów Rzeczypospolitej


We wtorek (12.02) o godz. 18:00 w białostockim ratuszu odbyła się promocja książki Śladami Branickich. To niezwykła okazja, by zanurzyć się w fascynującą historię jednego z najpotężniejszych rodów Rzeczypospolitej.



Dominik Sołowiej poleca serial „Kroniki Seinfelda”


Czy serial o codziennych życiowych drobiazgach może zdobyć serca milionów widzów? Okazuje się, że tak! „Kroniki Seinfelda”, czyli wymyślony w 1989 roku przez Jerry’ego Seinfelda i Larry’ego Davida amerykański sitcom, zamienił najzwyklejsze sytuacje w prawdziwą sztukę komedii. I mimo upływu lat i zmieniających się trendów, ta pozornie prosta serialowa opowieść wciąż...



„Pieśni nad pieśniami” w najnowszym spektaklu Teatru Wierszalin


Fundamentalne pytania o życie, cierpienie, miłość i śmierć padają w najnowszym spektaklu Teatru Wierszalin. Tym razem to „Pieśni nad pieśniami” - najpiękniejsze fragmenty poematów biblijnych w przekładzie Czesława Miłosza.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok