Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Białostocki twórca Krzysztof Kiziewicz autorem najlepszego hip-hopowego klipu 2023 roku
Krzysztof Kiziewicz autorem najlepszego hip-hopowego klipu 2023 roku. Białostocki twórca odebrał nagrodę na gali jedynego w Polsce festiwalu teledysków - PL Music Video Awards w Łodzi.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jego 4-minutowy muzyczno-teatralny film promuje utwór "Bym poszedł" rapera Łony z producentami Koniecznym i Krupą z płyty „Taxi”. To są historie taksówkarzy, a w klipie, który zawiera w sobie dokument, fabułę i kreację artystyczną występują m.in. aktor Mieczysław Hryniewicz - legendarny taksówkarz ze "Zmienników" Stanisława Barei oraz seniorzy.
Krzysztof Kiziewicz to filmowiec, twórca animacji, multimediów i instalacji interaktywnych, przez wiele lat - wspólnie z Łoną - współtworzył warsztaty arterapeutyczne w Ośrodku Monaru w Babigoszczy.
Klip Krzysztofa Kiziewicza do utworu rapera Łony "Bym poszedł" możemy obejrzeć na youtube. A więcej o nim w niedzielnych (17.12) "Podróżach po kulturze" na antenie Polskiego Radia Białystok.
Za wykorzystanie nieszablonowego tematu do gatunku muzycznego, który zwiększa głębię przekazu utworu, za prawdę życia codziennego i ludzkie podejście, za użyczenie sceny i pokierowanie światła reflektorów na tych, którzy są w nim rzadko - tak uzasadniło swój wybór jury.
6 klipów było nominowanych w kategorii HIP-HOP:
Gibbs “Złoty Chłopak ” reż. Michał Radziejewski, Kosma Masny
Kuban “Na okrągło ” reż. Maciej Buchwald
MATA “GiEwOnT” reż. ENZYM, SIEMATUHARI, MARIUSZ STYKAŁA
PRO8L3M “NICEA” reż. Piotr Matejkowski
Sokół “Miłość zawsze jest” reż. Tadeusz Śliwa
Łona x Konieczny x Krupa “BYM POSZEDŁ” reż. Krzysztof Kiziewicz
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz