W Galerii Sleńdzińskich można oglądać prace Agnieszki Waszczeniuk

26.11.2023, 11:55, akt. 08:27

Jak zrobić wiatr we włosach animowanej postaci? Ile kawy potrzeba, żeby namalować na papierze (wysypać raczej) wilka? Dlaczego zwierzęta mają wycinane portrety na złotym tle? Odpowiedzi można znaleźć w Galerii Sleńdzińskich przy Legionowej, gdzie pokazuje swoje prace Agnieszka Waszczeniuk.


Galeria Sleńdzińskich, fot. Katarzyna Cichoń
Galeria Sleńdzińskich, fot. Katarzyna Cichoń


0:00
0:00
W Galerii Sleńdzińskich można oglądać prace Agnieszki Waszczeniuk - relacja Doroty Sokołowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jej filmy, animowane kawą maja tę zaletę, że bez słów – samym ruchem, nastrojem, plastyką – przekazują sens, który jest bardziej odczuciowy, niż rozumowy. Na wystawie są też prezentowane animacje oraz nowa pasja Agnieszki Waszczeniuk, jaką są wycinanki. Najważniejsze jest tu uchylenie "drzwi” do warsztatu artystki.

Agnieszka Waszczeniuk to absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Specjalizuje się w technice animacji sypanej mieloną kawą oraz animacji rysunkowej. Swoje realizacje pokazywała na ponad 75 festiwalach filmów animowanych w Polsce i za granicą, gdzie otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Do końca roku można oglądać jej prace, a poleca to Dorota Sokołowska


Przeczytaj, zanim skomentujesz

"Kleks 2" i inne filmowe podróże dla marzycieli - recenzja Miłki Malzahn


"Kleks i wynalazek Filipa Golarza" to druga odsłona filmowej adaptacji przygód Ambrożego Kleksa. Niestety, podobnie jak pierwsza część, produkcja Macieja Kawulskiego rozczarowuje.



Jakie plany na 2025 rok ma Teatr Wierszalin?


To będzie bardzo pracowity rok w Teatrze Wierszalin.



Będą zmiany na stanowiskach dyrektorów podlaskich placówek kultury


Od października, po wyborach, w samorządowych placówkach kultury ciągle padało pytanie czy będą zmiany na stanowiskach dyrektorów. Roszady już się zaczęły, w Książnicy Podlaskiej obowiązki pełni nowa dyrektor, a kto jeszcze pożegna się z szefowaniem swojej instytucji?



"Ludzie z nieba” - najnowsza propozycja Ignacego Karpowicza


"Ludzie z nieba” to najnowsza propozycja Ignacego Karpowicza. Książka na początku niełatwa do lektury, ale inspirująca i jak zawsze innowacyjna – tak pod względem formy, języka a nawet sposobu opowieści o historii inspirowanej życiem pilota Franciszka Żwirki i inżyniera Stanisława Wigury.



Ukazała się książka "Jak poznać Podlasie? Subiektywny przewodnik mieszczucha po krajobrazach przyrodniczo-kulturowych"


Gdybyśmy chcieli się dowiedzieć: gdzie jest miasteczko, w którym na środku drogi stoi studnia? Gdzie nad Biebrzą, Bugiem i Narwią są najpiękniejsze zachody, a gdzie wschody słońca, i gdzie są ścieżki przyrodnicze? Jak się nie dać komarom w Puszczy Białowieskiej? Gdzie zjeść, żeby pokochać kartacze miłością czystą i do grobowej deski? Czy też gdzie odespać zarwane...



Wystawa prac podlaskiego artysty Eugeniusza "Genda” Samsonowicza w galerii Podlaskiego Instytutu Kultury


Na tej wystawie zobaczymy intensywnie kolorowe malarstwo oraz czarno-białe akty na obrazach i monochromatyczne rzeźby.



W 2024 roku w Książnicy Podlaskiej wypożyczono prawie milion książek


Prawie milion wypożyczonych książek oraz niespełna pięćdziesiąt tysięcy użytkowników. Książnica Podlaska co roku bije rekordy i 2024 rok również zapisuje jako udany.



Intrygujące "Odbicia" - najnowsza wystawa w Galerii Pod Arkadami


Fotografie, grafiki czy obrazy? Takie pytanie zadają sobie wszyscy odwiedzający najnowszą wystawę w Galerii Pod Arkadami w Łomży. Autor ekspozycji zatytułowanej „Odbicia” od kilkunastu lat „portretuje”, jak sam to nazywa, czarno-białe zdjęcia, przede wszystkim z gazet z lat 80. i 90. ubiegłego wieku.



Duet Wspak wydał debiutancką płytę ze wschodniosłowiańskimi kolędami i instrumentami


Dwie artystki pochodzące z Białegostoku wydały debiutancką płytę ze wschodniosłowiańskimi kolędami i instrumentami. Duet Wspak, czyli Adrianna Kafel-Woźniak (śpiew, suka biłgorajska, fidel płocka, wspak - to instrument przypominający wyglądem i brzmieniem wiolonczelę) oraz Aleksandra Pura-Cidyło (śpiew, skrzypce) nagrały album "Radist z neba".




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok