Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | W Białymstoku trwa 15. Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus
Czy piosenka literacka jest kobietą? Można by wysnuć taki wniosek, biorąc pod uwagę zdecydowaną przewagę śpiewających młodych przedstawicielek płci pięknej na trwającym w Białymstoku 15. Festiwalu im. Łucji Prus.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Łącznie 20 młodych wokalistów z całej Polski prezentuje się na tym Festiwalu, który organizuje Podlaski Instytut Kultury. W kinie Ton mogliśmy usłyszeć utwory z repertuaru pochodzącej z Białegostoku Łucji Prus oraz przede wszystkim utwory znanych autorów piosenki literackiej. Brakuje tu świeżych interpretacji utworów debiutujących twórców lub autorskich kompozycji uczestników festiwalu - zauważa jeden z jurorów, gitarzysta i kompozytor Janusz Strobel.
Organizatorzy mówią, że to sami artyści wybierają utwory, które chcą zaśpiewać na tym festiwalu. To oni decydują, czy są to utwory znanych czy debiutujących autorów piosenki literackiej.
W niedzielę (1.10) poznamy laureatów 15. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, będzie tez koncert ubiegłorocznej zwyciężczyni Justyny Rainko oraz gwiazdy - Hanny Banaszak. Wszystkie wydarzenia z powodu remontu Spodków odbywają się w Kinie Ton.
Oto finaliści, którzy wystąpią 1 października na koncercie galowym:
Jakub Rogala – Puławy
Kinga Bodzak – Zakroczym
Joanna Wojtkiewicz – Poznań
Izabela Karczewska – Hajnówka
Justyna Bardo – Kraków
Aleksandra Jeznach – Kętrzyn
Ida Szebla – Kłodzko
Ula Zubek – Warszawa
Pięćset lat temu Bona Sforza przybyła do Polski, by odmienić kraj i zapisać się na kartach historii jako jedna z najbardziej niezwykłych kobiet swojej epoki. Teraz jej postać wraca na scenę w wyjątkowym poemacie jazzowym, który łączy historię, poezję i jazz.
Maturzyści zakończyli etap edukacji w swoich szkołach. Jak zawsze możemy oglądać efekt pracy supraskiego liceum w galerii przy Świętojańskiej.
Pojawił się w sieci kolejny sezon serialu, na który bardzo czekałem. I chociaż poprzednia, szósta seria, nie należała do najlepszych, teraz “Black mirror”, czyli “Czarne lustro” wraca do swoich najlepszych tradycji.
historyk
Czy tym razem wygra autorka zbioru opowiadań Natalka Suszczyńska? Czy jednak nagroda trafi do rąk reportażystek, których książki generowały ogromne zainteresowanie przez cały rok, czyli Katarzyny Roman-Rawskiej i Anety Prymaki-Oniszk?
Czy zastanawiali się kiedyś Państwo skąd w muzeach biorą się te wszystkie eksponaty, które potem możemy tam podziwiać na wystawach stałych i czasowych?
Po wielkich kasowych sukcesach seriali kryminalnych o trudnych tytułach takich jak: "Śleboda”, "Rojst”, "Forst”, czas, by w teatrze na żywo zagubić się w labiryntach kłamstwa, zbrodni i zapomnianych historii z wojny. Tym razem zamiast "Kruka” będzie Drozda.
Na trzy dni Stadion Chorten Arena staje się na wiosnę jak kraina baśni: są tu niekończące się opowieści, kolorowe scenerie, piękne i mroczne fabuły i przede wszystkim opowiadacze i słuchacze takich historii.
Były kwiaty, wspomnienia i wiele ciepłych życzeń. Wszystkie skierowane do ks. Leoncjusza Tofiluka, proboszcza prawosławnej parafii św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim, który świętuje jubileusz 90-lecia urodzin. Z tej okazji Fundacja Oikonomos wspólnie z Akademią Supraską zorganizowały wyjątkową wystawę zatytułowaną "Ojciec Leoncjusz. Ikonograf - Malarz -...
Prowadzący:
Andrzej Bajguz