Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Dom Cytrynki" w Bielsku Podlaskim będzie remontowany
Ponad trzy miliony złotych trafiło do Muzeum Podlaskiego na renowację drewnianego budynku przy Placu Ratuszowym 9 w Bielsku Podlaskim. Pieniądze przekazał Rządowy Program Odbudowy Zabytków.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Ponad trzy miliony złotych trafiło do Muzeum Podlaskiego na renowację drewnianego budynku przy Placu Ratuszowym 9 w Bielsku Podlaskim. Pieniądze przekazał Rządowy Program Odbudowy Zabytków.
Tak zwany "Dom Cytrynki" mieszczący się przy Placu Ratuszowym 9 w Bielsku Podlaskim został wpisany do rejestru zabytków w 1957 roku.
Budynek znajduje się w centralnej części miasta - na historycznym rynku, w niewielkiej odległości od ratusza - siedziby Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Opisywany dom wraz z sąsiadującym sklepem "Znachor" pojawił się w filmie Jerzego Hoffmana.
W zeszłym roku Muzeum Podlaskie otrzymało obiekt od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
W budynku planowane jest utworzenie sali konferencyjnej z wyposażeniem audiowizualnym, pomieszczenia warsztatowego do prowadzenia zajęć edukacyjnych, związanych z historią Korony i Litwy oraz izby regionalnej z ekspozycją zbiorów etnograficznych z regionu.
Z dyrektorem Muzeum Podlaskiego Waldemarem Wilczewskim rozmawiała Dorota Sokołowska.
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz