Spektakl "Przeżyto" w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku

16.04.2023, 12:07, akt. 12:08

To opowieść oparta na własnych doświadczeniach i przeżytych sytuacjach. Spektakl "Przeżyto", przygotowany przez białostocką młodzież - w tym gości z Ukrainy i Białorusi - wystawiany był w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.


źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Spektakl "Przeżyto" w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Tuż przed pokazem rozmawialiśmy z młodymi uchodźcami, by zapytać ich m.in. co chcą przekazać widzom.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Dorota Sokołowska poleca twórczość Bronisława Chromego - można ją oglądać także w Białymstoku


Jest autorem słynnego Smoka Wawelskiego, ale też bardzo charakterystycznych rzeźb, które można oglądać w Białymstoku. Bronisław Chromy to jedna z najważniejszych postaci polskiej sztuki współczesnej.



Miłka Malzahn zaprasza na premierowe seanse w białostockich kinach


Szykuje nam się naprawdę dobry kinowy czas. Między innymi dwa polskie filmy, warte uwagi - startują powoli na kinowych ekranach.



Kobiecy pejzaż Podlasia w pracach Bernardy Nikitorowicz oraz Katarzyny Krauze-Romejko


Na mapie wystawienniczej Białegostoku pojawiło się nowe miejsce - trzeba do niego dojść na piechotę, bo mieści się przy Warszawskiej 50, w odnowionej pięknie kamienicy. Warto tam zaglądać, bo jest efektowne i przestronne, duże i - jak się okazuje - ciekawie zaaranżowane na spotkania, rozmowy i wernisaże.



Javier Arcenillas zwycięzcą Grand Prix Interphoto 2024


Javier Arcenillas - hiszpański fotograf zwyciężył Grand Prix Interphoto 2024. Jego nawiązujące do skutków kryzysu klimatycznego zdjęcie międzynarodowe jury wybrało spośród 400 nadesłanych projektów.



Książka "Szeptuni. Baba Wanda" Norberta Grzegorza Kościeszy


Mitologia słowiańska, Duch Puszczy, dawni bogowie i szeptuni - wszystko to i jeszcze więcej mieści książka "Szeptuni. Baba Wanda". Norbert Grzegorz Kościesza zabiera nas w niej na Podlasie



Mirosław Jacek Błaszczyk


Tradycje filharmoniczne w Białymstoku mają już 70 lat. Tyle czasu mija od chwili, gdy w Białymstoku do życia powołano Państwową Orkiestrę Symfoniczną. Muzycy nie mieli wówczas swojej siedziby i grali gościnnie m.in. w Teatrze Węgierki. Teraz Opera i Filharmonia Podlaska ma okazały gmach oraz orkiestrę i chór - zaliczane do najlepszych zespołów w kraju.



Filip Łobodziński


Festiwal Literacki Zebrane to nie tylko rozmowa o ciekawych książkach, to także możliwość spotkania znanych pisarzy. W tym roku jedno z najbardziej elektryzujących nazwisk to Filip Łobodziński - autor wydanej autobiografii. To "Filip Łobodziński?".



Premiera spektaklu "Nie płacz Nemeczku" w Uniwersyteckim Centrum Kultury


Po jednej stronie: Chłopcy z Placu Broni. Po drugiej stronie: Czerwone Koszule. Ta walka to tak naprawdę podwórkowa zabawa, jednak chłopcy traktują ją poważnie. Śmiertelnie poważnie. Nemeczek umiera. Kto z nas wtedy nie płakał?



Wystawa "Wspólne dziedzictwo. Społeczne organizacje żydowskie w Białymstoku" na Placu Jana Pawła II


Ta wystawa prezentuje dorobek kulturalny, społeczny, oświatowy, sportowy Żydów, którzy w Międzywojniu stanowili około połowy mieszkańców Białegostoku. Ich działania z tego okresu możemy zobaczyć na kilkunastu planszach ustawionych na Placu Jana Pawła II, naprzeciwko Katedry.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok