Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Wystawa prac Agnieszki Olczak w białostockim NieTeatrze
Od malarstwa do niesamowitych form szklanych - taką drogę artystyczną przeszła Agnieszka Olczak, która w ramach autorskiej wystawy w NieTeatrze pokazuje niesamowite prace powstałe dzięki technice fusingu, czyli stapiania szkła w połączeniu z malarstwem.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Artystka związana była z Liceum w Supraślu i białostocką architekturą, Zakochała się w szkle, bo daje niesamowite możliwości, jest niezwykle plastyczne, a zarazem delikatne i kruche. Odbiorcom pozwala nawet dotknąć obrazu, i to jest niesamowite uczucie, jak mówią oglądający jej prace.
Swoją technikę Agnieszka Olczak nazywa glassart, ale łączy ją z fusingiem, czyli techniką stapiania szkła. W swoich pracach stawia na abstrakcję i ekspresję własnych emocji, które w ten sposób zamyka niejako w ramach. Inspirujące są dla niej także relacje, w tym z najbliższymi, międzyludzkie zależności, pojawianie się nowego życia, a wszystko to często ulotne, zmienne, nienazwane prezentuje w pięknym i niezwykle kruchym materiale. Jej twórczość jest także wyrazem akceptacji samej siebie.
Pięćset lat temu Bona Sforza przybyła do Polski, by odmienić kraj i zapisać się na kartach historii jako jedna z najbardziej niezwykłych kobiet swojej epoki. Teraz jej postać wraca na scenę w wyjątkowym poemacie jazzowym, który łączy historię, poezję i jazz.
Maturzyści zakończyli etap edukacji w swoich szkołach. Jak zawsze możemy oglądać efekt pracy supraskiego liceum w galerii przy Świętojańskiej.
Pojawił się w sieci kolejny sezon serialu, na który bardzo czekałem. I chociaż poprzednia, szósta seria, nie należała do najlepszych, teraz “Black mirror”, czyli “Czarne lustro” wraca do swoich najlepszych tradycji.
historyk
Czy tym razem wygra autorka zbioru opowiadań Natalka Suszczyńska? Czy jednak nagroda trafi do rąk reportażystek, których książki generowały ogromne zainteresowanie przez cały rok czyli Katarzyny Roman-Rawskiej i Anety Prymaki-Oniszk?
Czy zastanawiali się kiedyś Państwo skąd w muzeach biorą się te wszystkie eksponaty, które potem możemy tam podziwiać na wystawach stałych i czasowych?
Po wielkich kasowych sukcesach seriali kryminalnych o trudnych tytułach takich jak: "Śleboda”, "Rojst”, "Forst”, czas, by w teatrze na żywo zagubić się w labiryntach kłamstwa, zbrodni i zapomnianych historii z wojny. Tym razem zamiast "Kruka” będzie Drozda.
Na trzy dni Stadion Chorten Arena staje się na wiosnę jak kraina baśni: są tu niekończące się opowieści, kolorowe scenerie, piękne i mroczne fabuły i przede wszystkim opowiadacze i słuchacze takich historii.
Czy baranek wielkanocny może być czarny? Ile jest metod zdobienia pisanek? Czy podlaskie chaty z zachodniej części województwa różnią się od tych stojących przy granicy? Jak skutecznie walczyć na malowane jajka? Czy być oblanym w świąteczny poniedziałek to zaszczyt czy ujma?
Prowadzący:
Andrzej Bajguz