Zbliżają się kolejne Targi Książki w Białymstoku

16.04.2023, 10:21, akt. 09:30

Już po raz dziesiąty białostocka Fundacja Sąsiedzi organizuje Targi Książki w Białymstoku i Festiwal literacki "Na pograniczu kultur”.


Targi Książki w Białymstoku 2022, fot. Joanna Szubzda
Targi Książki w Białymstoku 2022, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z organizatorem targów Andrzejem Kalinowskim rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Imprezy na stałe wpisały się w kalendarz ważnych wydarzeń naszego regionu i rokrocznie przyciągają kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku. Tradycyjnie, piątek poświęcony będzie naszym najmłodszym czytelnikom – w ramach festiwalu przewidzianych jest aż siedem spotkań z autorami i autorkami literatury dziecięcej i młodzieżowej: z Renatą Piątkowską, Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem, Piotrem Sochą, Pawłem Beręsewiczem, Yvette Żółtowską-Darską oraz pochodzącą z Białegostoku Agnieszką Suchowierską. Zorganizowane będą również konkursy z książkowymi nagrodami.

W sobotę i niedzielę odbędą się spotkania dla dorosłych. Z okazji jubileuszowej edycji, na targach i festiwalu pojawi się więcej twórców, niż w poprzednich latach. Gośćmi będą m.in. Marcin Meller, Joanna Bator, Artur Andrus, Maria Peszek, Aneta Jadowska, Jędrzej Pasierski, Piotr Zychowicz czy Małgorzata Niezabitowska. Po spotkaniach autorskich czytelnicy będą mieli okazję zdobyć autografy ulubionych twórców oraz zamienić z nimi kilka słów podczas spotkań przy stoiskach wydawnictw. Dorośli czytelnicy również będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Przez trzy dni czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą ponad 90 wydawców z całej Polski, zasięgnąć porady doświadczonych księgarzy i zaopatrzyć się w książkowe nowości – m.in. literaturę dziecięcą i młodzieżową, naukową, artystyczną, piękną oraz podróżniczą. Na 10. Targach Książki w Białymstoku po raz pierwszy zagoszczą takie wydawnictwa, jak Nowa Baśń, G3 – wydawnictwo gier planszowych czy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem, plakatami muzycznymi, a nawet używanymi książkami i winylami z antykwariatu Pąsowa Sowa.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Rafał Gąsowski zdradza szczegóły 4. edycji festiwalu Między Wierszami


Premierą "Ślubu" Witolda Gombrowicza Teatr Wierszalin zaczyna 4. edycję festiwalu Między Wierszami. Ten pełen groteski i filozoficznych refleksji dramat o wolności jednostki można oglądać w piątek (5.07) o 19:00 po raz pierwszy.



W Galerii im. Sleńdzińskich można zobaczyć unikatową rzeźbę "Powstanka z białostockiego getta"


Rzeźbę “Powstanka z białostockiego getta”, przypadkowo odnalezioną po siedemdziesięciu latach można oglądać w Galerii im. Sleńdzińskich przy ulicy Waryńskiego w Białymstoku.



Mieczysław Marczak i Marcin Radziewicz opowiadają o zmieniającym się Białymstoku


Jakie emocje wywołuje zmieniający się Białystok w ciągu ostatnich dekad? Pokazują to zdjęcia, które udostępniają mieszkańcy na profilach Facebookowych: Kronika Białostocka czy Białostockie Reminiscencje.



Anna Moniuszko zaprasza na Koncert Zespołu {oh!} Trio


Przed nami 15. jubileuszowa edycja cyklu "Muzyka Mistrzów Baroku". Cykl ten przez kolejne lata zaskarbił sobie sympatię podlaskich melomanów. Tym razem publiczność, podczas koncertu pt. "Barok z lekką nutą dekadencji" będzie mogła usłyszeć zespół {oh!} Trio.



W białostockim foyer Kina Forum można zobaczyć wystawę "Wyżej, dalej, szybciej"


Kolej, samochody i samoloty są na zdjęciach na wystawie w białostockim foyer Kina Forum. Tematem jest ruch mechaniczny i odwieczne marzenie człowieka o przemieszczaniu się w coraz bardziej efektywny sposób.



Marek Włodzimirow zaprasza na ostatni dzień festiwalu filmowego "Niebieska kropka" w Bielsku Podlaskim


"Zeit geist" - duch czasu to temat przewodni trwającego festiwalu filmowego "Niebieska kropka" w Bielsku Podlaskim. Od początku istnienia koncentruje się na współczesnych problemach cywilizacyjnych świata - w tym też naszego lokalnego.



O dawnej radiowej technologii opowiadają Anna Bogdanowicz i Anatol Kraśko


Jak doskonaląca się przez dekady technologia, zmieniała też naszą dziennikarską pracę i co ona mówi o obecnym świecie i tym sprzed lat?



Prof. Andrzej Dworakowski odebrał Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"


Grafik, scenograf - profesor Andrzej Dworakowski odebrał Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".



Międzywojenne fotografie Augustisa w fotoplastykonie przy Muzeum Wojska w Białymstoku


Międzywojenne fotografie przedstawiające białostoczan na ulicach miasta, autorstwa Bolesława Augustisa, prezentowane są w fotoplastykonie, który stanął przy miejscowym Muzeum Wojska. To nowa stała ekspozycja, a zdjęcia można oglądać o każdej porze.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska



Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok