Zbliżają się kolejne Targi Książki w Białymstoku

16.04.2023, 10:21, akt. 09:30

Już po raz dziesiąty białostocka Fundacja Sąsiedzi organizuje Targi Książki w Białymstoku i Festiwal literacki "Na pograniczu kultur”.


Targi Książki w Białymstoku 2022, fot. Joanna Szubzda
Targi Książki w Białymstoku 2022, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z organizatorem targów Andrzejem Kalinowskim rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Imprezy na stałe wpisały się w kalendarz ważnych wydarzeń naszego regionu i rokrocznie przyciągają kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku. Tradycyjnie, piątek poświęcony będzie naszym najmłodszym czytelnikom – w ramach festiwalu przewidzianych jest aż siedem spotkań z autorami i autorkami literatury dziecięcej i młodzieżowej: z Renatą Piątkowską, Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem, Piotrem Sochą, Pawłem Beręsewiczem, Yvette Żółtowską-Darską oraz pochodzącą z Białegostoku Agnieszką Suchowierską. Zorganizowane będą również konkursy z książkowymi nagrodami.

W sobotę i niedzielę odbędą się spotkania dla dorosłych. Z okazji jubileuszowej edycji, na targach i festiwalu pojawi się więcej twórców, niż w poprzednich latach. Gośćmi będą m.in. Marcin Meller, Joanna Bator, Artur Andrus, Maria Peszek, Aneta Jadowska, Jędrzej Pasierski, Piotr Zychowicz czy Małgorzata Niezabitowska. Po spotkaniach autorskich czytelnicy będą mieli okazję zdobyć autografy ulubionych twórców oraz zamienić z nimi kilka słów podczas spotkań przy stoiskach wydawnictw. Dorośli czytelnicy również będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Przez trzy dni czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą ponad 90 wydawców z całej Polski, zasięgnąć porady doświadczonych księgarzy i zaopatrzyć się w książkowe nowości – m.in. literaturę dziecięcą i młodzieżową, naukową, artystyczną, piękną oraz podróżniczą. Na 10. Targach Książki w Białymstoku po raz pierwszy zagoszczą takie wydawnictwa, jak Nowa Baśń, G3 – wydawnictwo gier planszowych czy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem, plakatami muzycznymi, a nawet używanymi książkami i winylami z antykwariatu Pąsowa Sowa.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

O audycjach kulturalnych w Radiu Białystok


Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.



Prezentacje w Galerii Marchand


W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.



Spotkanie w Galerii Sleńdzińskich podsumowujące projekt "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego"


Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".



Nowa wystawa Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ" w Galerii Białostockiego Teatru Lalek


W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".



Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska


Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.



Grażyna Dworakowska


dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury



Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich poświęcona słynnej, białostockiej sopranistce


Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.



Od klasyki po dyskusyjne nowości - zaprasza Miłka Malzahn


Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.



Opowieść, w której bohaterami są postacie z bożonarodzeniowej szopki, wkrótce na antenie Polskiego Radia Białystok


Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok