"Anioły" - wystawa w M-GCKiS w Choroszczy

19.03.2023, 09:53, akt. 09:57

Dionizy Purta i Katarzyna Krauze-Romejko - rzeźbiarz i malarka. Ich artystyczne drogi spotkały się na wspólnej wystawie pt. „Anioły”.


fot. Magdalena Pietruczak
fot. Magdalena Pietruczak


0:00
0:00
Wystawa"Anioły" w M-GCKiS w Choroszczy - relacja Magdaleny Pietruczak | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wystawę można oglądać w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Anielska wystawa będzie czynna do połowy kwietnia. Widziała ją już Magdalena Pietruczak.

O autorach:

Katarzyna Krauze-Romejko – ma kilka pasji, z których najważniejszą jest malowanie – jest ono formą relaksu, sposobem na wyrażenie siebie. Malując, artystka przenosi się w inny świat. Tematem przewodnim w jej twórczości są anioły oraz bajkowe miasteczka, zwierzęta, a czasem kwiaty. Dla szerszej publiczności zadebiutowała w 2017 roku, biorąc udział w Biennale Malarstwa Bielska Jesień, gdzie została laureatką nagrody internautów. Rok później uczestniczyła w festiwalu Art Naif w Katowicach oraz Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego, gdzie zdobyła nagrodę w kategorii twórców samorodnych. Jej obrazy zdobyły też wyróżnienie w Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza „Kosmiczne wizje – odkrycia, konstelacje, planety…”.

Dionizy Purta – artysta rzeźbi świątki, anioły inspirowane barokiem, postacie dawnych mieszkańców wsi oraz ptaki o fantazyjnych, symbolicznych kształtach. Prace powstają z połączenia pozornie przypadkowych elementów – fragmentów deseczek, gałęzi, korzeni, pilśni i podrzeźbianych detali, które po pomalowaniu dają niepowtarzalny efekt o szczerej, prostolinijnej wymowie. Dionizy Purta jest stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2020 roku został uhonorowany prestiżową Nagrodą im. Oskara Kolberga. Jego prace, klasyfikowane jako sztuka naiwna, są znane szerokiemu gronu odbiorców na terenie całej Polski oraz za granicą.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

O audycjach kulturalnych w Radiu Białystok


Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.



Prezentacje w Galerii Marchand


W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.



Spotkanie w Galerii Sleńdzińskich podsumowujące projekt "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego"


Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".



Nowa wystawa Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ" w Galerii Białostockiego Teatru Lalek


W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".



Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska


Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.



Grażyna Dworakowska


dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury



Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich poświęcona słynnej, białostockiej sopranistce


Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.



Od klasyki po dyskusyjne nowości - zaprasza Miłka Malzahn


Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.



Opowieść, w której bohaterami są postacie z bożonarodzeniowej szopki, wkrótce na antenie Polskiego Radia Białystok


Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok