Niemal codziennie artyści włączają się w akcje solidarnościowe i pomocowe na rzecz Ukrainy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Muzycy Opery i Filharmonii Podlaskiej zagrali monumentalne dzieło oratoryjne „Stabat Mater” dedykując je walczącej o wolność Ukrainie. Podczas koncertu IPN "I, że was nie zapomnę..."
zabrzmiała dla Ukrainy pieśń "święty boże, święty mocny...". Uczniowie białostockich szkół muzycznych zagrali dla Ukrainy.
W spodkach Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku „Kurpie Zielone” wystąpiły z repertuarem pieśni z Podlasia i Suwalszczyzny, Dobryna z folklorem ukraińskim oraz Hoyraky.
Rozpoczęła się już akcja artystyczna "24 godziny dla Ukrainy" - w białostockim klubie Fomo.
A jako jedna z pierwszych zagrała Koncert dla Ukrainy Kapela Batareja.
Koncert charytatywny Kapeli Batareja na rzecz Ukrainy
W ostatnim dniu karnawału w kawiarni BTL Lalki zgromadzili się wszyscy, którzy razem z muzykami chcieli wyśpiewać i wytańczyć swoją solidarność z narodem ukraińskim.
Jak przyjaciele nazywali Wiktora Wołkowa? Na których drzwiach kościelnych są jeszcze okucia z fabryki Wieczorków i kiedy ksiądz Wilhelm Szwarc doprowadził do rozbudowy kościoła farnego? Nasz spacer historyczny po cmentarzu farnym zgromadził wielu białostoczan, którzy dzięki opowieściom historyka Andrzeja Lechowskiego poznawali historię Białegostoku.
W maleńkiej miejscowości na Podlasiu za sprawą zagadkowego samobójstwa odżywają wspomnienia o makabrycznym morderstwie dwojga dzieci, do którego doszło trzydzieści lat wcześniej.
Prace tej artystki to zapis artystycznej wędrówki. W Domu Kultury Śródmieście oglądać możemy wystawę "Echa emocji" Eweliny Naumnik.
To opowieść o przyjaźni, uważności i o tym, że w życiu najważniejsza jest ta chwila, która właśnie trwa... W Białostockim Teatrze Lalek w ten weekend premierowe pokazy spektaklu "Marvin".
Andrzej Brański - dziennikarz, muzyk, artysta - jest dziś naszym gościem.
Są na tym świecie filmy, które chcą nam pokazać nie tyle cały wielki świat, co jego wybrany fragment.
Te dwie produkcje były zderzeniem różnych światów, ale opowiedzianych poprzez taniec. Białostoccy widzowie obejrzeli dwie premiery taneczne w Białostockim Ośrodku Kultury - "Powstał burśtyn przyciemnioły, zamglony, zachmurzony" i "Anturium". To kolejna odsłona programu "Przestrzenie sztuki".
prorektor ds. białostockiej Filii Akademii Teatralnej, reżyser i scenarzysta muzycznego widowiska "Sztambuch syberyjski - exodus”
Czego nie ma już dziś w przestrzeni Białegostoku? Co prawdopodobnie zniknie niebawem? Pokazuje to na swojej wystawie "Okno na Białystok" w Centrum im. Zamenhofa Piotr Wojtkiewicz. Przez jego tytułowe „okno” możemy zobaczyć to, co w architekturze miasta stało się przeszłością. Na jego grafikach są drewniane domy, kamienice już „samotne” i opuszczone.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz