W lipcu warto rezerwować wolny czas i szykować się na atrakcje, które przyniesie Tykocińska Akademia Kresów.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W lipcu warto rezerwować wolny czas i szykować się na atrakcje, które przyniesie Tykocińska Akademia Kresów. Umiejscowiona zostanie w Tykocinie - miasteczku, którego historia sięga czasów Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny, Stefana Czarnieckiego oraz Jana Klemensa Branickiego - właściciela Białegostoku
Impreza będzie miała na celu przywołanie dorobku twórców wywodzących się z Kresów w myśl opinii marszałka Józefa Piłsudskiego, który powiedział: "Polska jest jak obwarzanek. Wszystko, co dobre, jest na obrzeżach". O szczegółach Dorota Sokołowska rozmawia z pomysłodawcą Akademii Adamem Radziszewskim
Udział w wydarzeniu potwierdzili już: prof. Andrzej Franaszek, prof. Stanisław Nicieja, ks. Andrzej Luter, Sławomir Koper, pisarka Anna Mieszkowska, dr Łukasz Jasina, red. Łukasz Adamski, Andrzej Seweryn, Olgierd Łukaszewicz, Anna Dymna, Wiktor Zborowski, Maria Dębska, Agnieszka Holland, Robert Gliński, Janusz Majewski.
W programie koncerty i spektakle, w tym Teatr Kamienica ze spektaklem Wiera Gran (Justyna Sieńczyłło, Piotr Burczyk), Marian Opania, zespół Czeremszyna, Magda Warzecha i Sergey Ohrimczuk (z Kijowa), prof. Jacek Kowalski. Tykociński Teatr Amatorski.
Jaki był 2024 rok w kulturze? Które z wydarzeń i festiwali zapadły w pamięć? Co (znowu) nie wyszło? Czy pojawiła się nowa jakość kulturalna? Czym zachwyciły, a czym rozczarowały wydarzenia kulturalne?
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz