Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Bóg Mordu" - ostatnia premiera w starych wnętrzach Teatru Dramatycznego
Ostatnia premiera w starych wnętrzach Teatru Dramatycznego przed remontem nie ma szczęścia. W ostatniej chwili przełożono ją o tydzień.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To "Bóg mordu" – komedia, która z niewinnego spotkania przeradza się w dramat społeczny. Sztuka autorstwa Yasminy Rezy – francuskiej aktorki i dramatopisarki jest wystawiana na całym świecie. To opowieść o dwóch parach małżeńskich, które spotykają się ze sobą, by omówić sprawę bójki swoich dzieci. Spotkanie szybko zamienia charakter i obnaża niechciana prawdę o każdym z osobna.
Spektakl w Teatrze Dramatycznym reżyseruje ceniona reżyserka Katarzyna Deszcz, znana białostoczanom m.in. z nietypowo poprowadzonej "Balladyny", "Romea i Julii", czy przewrotnego spektaklu "Pięć kilo cukru".
W role dwóch małżeństw wcielą się: Arleta Godziszewska i Bernard Bania oraz Kamila Wróbel-Malec i Patryk Ołdziejewski. Premiera sztuki została przesunięta na czas po lockdownie.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Najpierw powstała nasza świąteczna piosenka, teraz będzie teledysk. W Polskim Radiu Białystok nagrywamy klip z udziałem dziennikarzy do "Ballady - Listu do św. Mikołaja", którą skomponował Marek Kubik do słów Miłki Malzahn.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz