Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Kochanka" - spektakl autorski Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej
Z okazji jubileuszu 20-lecia pracy w teatrze Justyna Godlewska-Kruczkowska pracuje nad spektaklem autorskim "Kochanka".
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Justyna Godlewska-Kruczkowska - aktorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku odebrała wyróżnienie z rąk marszałka województwa podlaskiego za dwadzieścia lat pracy w teatrze, "w którym wykreowała szereg wspaniałych ról dramatycznych, a większość stanowią kreacje pierwszoplanowe”. Z okazji jubileuszu pracuje też nad najnowszym spektaklem autorskim, realizowanym w ramach stypendium Prezydenta Białegostoku. To "Kochanka".
Jak zapowiadają realizatorzy, będzie to dla widzów niesamowita niespodzianka. Dorota Sokołowska postanowiła przyjrzeć się bliżej tej pracy, zwłaszcza, że spektakl promuje już piosenka Martyny Zaniewskiej "Buciki".
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz