Paweł Łukomski laureatem 17. edycji akcji "Filmowe Podlasie Atakuje!"

autor: Joanna Sikora

18.10.2020, 07:55, akt. 11:30

Film "Klechdy" zdobył nagrodę publiczności na przeglądzie "Filmowe Podlasie Atakuje!".


"Klechdy", mat. pras.
"Klechdy", mat. pras.


0:00
0:00
Branża kinowa w czasie pandemii - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jego autor Paweł Łukomski dostał symboliczny złoty golf i 1000 zł.  



Paweł Łukomski to absolwent prawa na lubelskim UMCS, od zawsze zafascynowany filmem. W 2001 roku powołał do życia kolektyw Studio 35, by tworzyć kino niezależne. Autor wielu kampanii społecznych i klipów. Jego teledysk do piosenki Pawła Domagały "Weź nie pytaj" ma ponad 124 miliony odsłon na YouTubie, a "Klechdy" zdobyły łącznie ponad 30 nagród i 20 nominacji na całym świecie m.in. w Los Angeles, Toronto, Londynie czy Meksyku.

Bohaterem nagrodzonego filmu "Klechdy" jest Juju, imigrant z Afryki, który – próbując przedostać się do Unii Europejskiej – trafia w ręce handlarzy organów, Boboka i Mary. Szczęśliwie udaje mu się uciec z rąk oprawców do pobliskiej wioski. Tam pod swój dach przyjmuje go sympatyczna staruszka, każąca mówić do siebie Kiki. W tym samym czasie Bobok i Mara ruszają śladem Juju…


Najlepszy film widzowie w białostockim kinie Forum wybrali spośród 18 produkcji twórców związanych z regionemNa konkurs wpłynęło ponad 40 filmów, na duży ekran wybraliśmy najciekawsze. Wśród nich było kilka fabuł, teledyski i dokumenty - mówi Krzysztof Sienkiewicz Z Białostockiego Ośrodka Kultury.


Przegląd "Filmowe Podlasie Atakuje!" w Białostockim Ośrodku Kultury odbył się po raz 17. 



Przeczytaj, zanim skomentujesz

Już niedługo w kinach premiera filmu "Simona Kossak"


21 listopada w Heliosie w Alfie w Białymstoku o 18:30 odbędzie się pokaz filmu "Simona Kossak" z udziałem twórców. Swój udział potwierdzili, m.in. Sandra Drzymalska - odtwórczyni tytułowej roli i Adrian Panek - reżyser filmu.



W suwalskim Muzeum Okręgowym można oglądać obraz Mariana Murawskiego


O nowy obraz wzbogaciła się kolekcja Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Do zbiorów dołączył obraz pochodzącego z Suwalszczyzny Mariana Murawskiego.



Spektakl o dorastaniu młodych mężczyzn w białostockim Teatrze Dramatycznym [zdjęcia]


Jak nastolatkowie wkraczają w wiek męski? Kto im w tym towarzyszy? I dokąd może zaprowadzić droga do dorosłości? Odpowiedź w spektaklu "Tschick" w białostockim Teatrze Dramatycznym, nad którym pracują aktorzy wraz z reżyserem.



Wystawa Augustasa Serapinasa w Galerii Arsenał Elektrownia


W Galerii Arsenał Elektrownia pachnie starym drewnem, bo najnowsza ekspozycja litewskiego artysty Augustasa Serapinasa nawiązuje do drewnianej historii Białegostoku. I do tego jak uznawać własne ludowe dziedzictwo, nie redukując go do stereotypu wiejskiej przeszłości.



Michał Chomiuk opowiada o swojej najnowszej książce "Z puszczy i bagien..."


Jakie znaczenie ma słowo magia? Na przykład magia Podlasia - to mistyczny świat, lokalne niematerialne dziedzictwo, czy przestrzeń pogańskich spirytystycznych działań i okultyzmu? Takie pytania stawia Michał Chomiuk w swojej książce "Z puszczy i bagien...".



Spektakl "Marvin" w Białostockim Teatrze Lalek


Widzowie żywo reagowali na to co działo się na scenie - był śmiech, było wzruszenie w finałowej scenie i były głośne odpowiedzi na zadawane przez aktorów pytania. Tak było podczas spektaklu "Marvin" w Białostockim Teatrze Lalek.



Dominik Sołowiej poleca serial "Sprostowanie"


Przez ostatnie kilka miesięcy przechodziłem serialowy kryzys. Co rusz zmieniałem platformy streamingowe, by znaleźć coś, co totalnie mnie zafascynuje i zmusi do obejrzenia serialu w jeden dzień (bo takie maratony czasami mi się zdarzały). Dlatego z ulgą obejrzałem pierwszy odcinek serialu "Sprostowanie" (w oryginalne: "Disclaimer"), wiedząc od razu, że będzie...



Spektakl "Tańczyć Konrada" Teatru Wierszalin będzie można obejrzeć w Wilnie


"Tańczyć Konrada" tak Teatr Wierszalin nazywa pokazy teatralne, wystawy, koncerty, prelekcje i spotkania artystów z publicznością. Rok temu projekt prezentowano w Japonii - tym razem rusza do Wilna.



Trwa remont Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy


Tu przyjeżdżała cała śmietanka towarzyska ówczesnej XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej. Król August III z małżonką, król August Poniatowski już po śmierci Jan Klemensa, bo wtedy chętniej odwiedzał swoją siostrę - Izabellę z Poniatowskich Branicką. Mowa o choroskiej siedzibie, czyli obecnym Muzeum Wnętrz Pałacowych wraz z budynkami.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok