W tej książce przeczytamy o zjawisku "Mystery Trip", czyli o wycieczkach, których cel do ostatniego momentu jest tajemnicą.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W tej książce przeczytamy o zjawisku "Mystery Trip", czyli o wycieczkach, których cel do ostatniego momentu jest tajemnicą, o podróżach bez fotografowania, o seksturystyce, czy widzialnych i niewidzialnych granicach między państwami. Sporo jest też o zapaści branży turystycznej w czasie pandemii.
Ukazała się właśnie książka "O podróżowaniu", której autorem jest podróżnik, bloger, właściciel biura podróży w Białymstoku Krzysztof Matys. Rozmawia z nim Andrzej Bajguz.
Podlasie jako (m.in.) przesąd, podświadomość Polski, jako wieś w mieście, realizm magiczny czy baśń - to muzyczna odpowiedź na pytanie, jakie postawił nasz radiowy kolega Andrzej Bajguz.
Jak wygląda sytuacja związana z remontem Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki?
X PERSONLITY czyli twarze, postaci, zbliżenia i światło. Zdjęcia to dzieła twórców, którzy portretują ludzi i ich otoczenie, aby przedstawić różne warianty osobowości ludzkiej. Każde zdjęcie opowiada swoją własną historię.
Dziś skupimy się na muzycznej stronie filmowego życia. Zacznę od smutnej wiadomości – niedawno odszedł David Lynch, oniryczny rewolucjonista światowego kina. Dla Lyncha narracja, obrazy i muzyka były nierozerwalnie splecione, dlatego dźwięki "Miasteczka Twin Peaks" musiały być równie dziwaczne, co reszta. Soundtrack Angelo Badalamentiego, dostępny w sieci – polecam...
Śpiewają na mszach świętych w kościele, nagrywają teledyski, koncertują i dają radość słuchaczom i sami cieszą się z tego co robią. 10-lecie obchodzi Chór dziecięcy Passares Dei czyli Wróbelki Boże.
Praktyka z myślenia - takie warsztaty proponuje nam Galeria Sleńdzińskich. Jeśli chcemy się czegoś nauczyć, wiemy, że wymaga to praktyki. Podobnie jest z ruchem odwrotnym, oduczaniem się, zwłaszcza gdy mówimy o próbie wyzbycia się tak ugruntowanych nawyków, jak funkcjonowanie w świecie czy myślenie o nim.
Miejsce czyli Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu zatrzymało się na Malmeda 6 i rozwija się coraz bardziej. Warto tam zajrzeć, bo malutkie muzeum wypełnione jest po brzegi pamięcią o przedwojennym Białymstoku.
Dzięki tej wystawie możemy zobaczyć jak wyglądało codzienne życie w Białymstoku w czasie II wojny światowej. Aresztowania, patrole, rewizje, trudności z dostępem do jedzenia, poruszaniem się po mieście, przeplatają się ze spotkaniami towarzyskimi, wyjściami do kina czy na plażę.
Był niemym mieszkańcem każdego domu, odświętnym symbolem własności, piękną ozdobą.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz