Młodzi ludzie z Białegostoku stworzyli Fundamenty - to druga edycja wydarzenia kulturalnego rozpocznie się już w poniedziałek (31.08) i trwać będzie do 3 września.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Młodzi ludzie z Białegostoku stworzyli Fundamenty - druga edycja wydarzenia kulturalnego rozpocznie się już w poniedziałek (31.08) i trwać będzie do 3 września.
Fundamenty to przedsięwzięcie, które jednoczy różnorodnych artystów naszego regionu, tworzy możliwość ich prezentacji i promocji. Skupia się ono wokół fundamentalnej potrzeby człowieka – wyrażania siebie. Fundamenty to również samo miejsce finału przedsięwzięcia, czyli zabytkowe mury starego amfiteatru, mieszczące się na wzgórzu obok Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Odeskiej w Białymstoku.
W studiu gościmy Piotra Kadysza, Juliana Kazberuka i Tymka Sarosieka.
Harmonogram:
1 września, Spodki PIK – fundamenty: muzyka
2 września, mury starego amfiteatru, OiFP (w razie niepogody – Spodki PIK) – fundamenty: słowo
3 września, Spodki PIK – fundamenty: dramat
fundamenty: muzyka
1 września odbędzie się dzień muzyczny Fundamentów. Przyjmie on formę koncertu otwarcia, na którym pojawią się różnorodne gatunki muzyczne: blues rock, rock alternatywny, muzyka elektroniczna: techno i noise. Wykonawcy to młodzi, obiecujący muzycy, wszyscy pochodzący z regionu. W gronie wykonawców znajdzie się m.in.: zespół DOTS – laureat Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, jeden z najbardziej obiecujących białostockich zespołów ostatnich lat.
fundamenty: słowo
2 września odbędzie się część główna Fundamentów — otwarte spotkanie artystów i pasjonatów różnych dziedzin sztuki. Zgodnie z ideą udział jest nieodpłatny, a do grona występujących przyjęto wszystkich chętnych. Każdy może zgłosić chęć udziału i z poziomu sceny podzielić się ulubionym fragmentem prozy, wierszem, piosenką itp.
fundamenty: dramat
3 września odbędzie się dzień teatralny Fundamentów. Przy jego organizacji organizatorzy podjęli współpracę z młodymi reżyserami i aktorami Akademii Teatralnej w Białymstoku. Tego dnia goście obejrzą serię krótkich spektakli z repertuaru Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego.
Więcej szczegółowych informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.
„Nieraz pragnienie wyrażania siebie przewyższa jedynie chęć dzielenia się tym z innymi. To właśnie są Fundamenty.”
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz