Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Żywioły/Woda. Wystawa fotografów National Geographic w Galerii im. Sleńdzińskich
Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku zaprasza na wystawę zbiorową fotografów National Geographic Polska.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W 2019 r. Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, z którego wynikło, że ponad połowa ludzkości nie ma dostępu do wody pitnej i żyje w skrajnym ubóstwie. Problem ten dotyczy szczególnie terenów: Afryki, Ameryki Południowej i Azji i to właśnie ten ostatni kontynent odwiedził z aparatem Marcin Zaborowski Photography. W kadr złapał emocje: tak wielkie jak ocean, ale ocean bez wody.
Na wystawę fotografów współpracujących z National Geographic Polska warto przyjść z dwóch powodów - raz, że jest w Białymstoku, na Wiktorii, dwa, że są to najlepsze zdjęcia, najlepszych polskich fotografów.
Po wystawie oprowadzał kierowniki galerii Arkadiusz Puchalski.
Maturzyści zakończyli etap edukacji w swoich szkołach. Jak zawsze możemy oglądać efekt pracy supraskiego liceum w galerii przy Świętojańskiej.
Pojawił się w sieci kolejny sezon serialu, na który bardzo czekałem. I chociaż poprzednia, szósta seria, nie należała do najlepszych, teraz “Black mirror”, czyli “Czarne lustro” wraca do swoich najlepszych tradycji.
historyk
Czy tym razem wygra autorka zbioru opowiadań Natalka Suszczyńska? Czy jednak nagroda trafi do rąk reportażystek, których książki generowały ogromne zainteresowanie przez cały rok czyli Katarzyny Roman-Rawskiej i Anety Prymaki-Oniszk?
Po wielkich kasowych sukcesach seriali kryminalnych o trudnych tytułach takich jak: "Śleboda”, "Rojst”, "Forst”, czas, by w teatrze na żywo zagubić się w labiryntach kłamstwa, zbrodni i zapomnianych historii z wojny. Tym razem zamiast "Kruka” będzie Drozda.
Na trzy dni Stadion Chorten Arena staje się na wiosnę jak kraina baśni: są tu niekończące się opowieści, kolorowe scenerie, piękne i mroczne fabuły i przede wszystkim opowiadacze i słuchacze takich historii.
Czy baranek wielkanocny może być czarny? Ile jest metod zdobienia pisanek? Czy podlaskie chaty z zachodniej części województwa różnią się od tych stojących przy granicy? Jak skutecznie walczyć na malowane jajka? Czy być oblanym w świąteczny poniedziałek to zaszczyt czy ujma?
Dlaczego niektórzy muzycy również malują, a nawet porzucają czasem granie, śpiewanie, rapowanie na rzecz sztuk plastycznych? Co łączy te dziedziny? Improwizacja? działanie intuicyjne? abstrakcja?
Aleja Piłsudskiego w Białymstoku to nie tylko bloki i galeria, ale też miejsce licznych pracowni artystycznych. Czwarte piętro z widokiem na Jurowiecką zajmują malarze, graficy, i…tkaczki.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz