VirtuRama jest miejscem bez fizycznego adresu, z wystawami do oglądania np. w trakcie polegiwania na kanapie.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Na pomysł stworzenia galerii, którą można zwiedzać bez ruszania się z domu, wpadli w czasie kwarantanny Katarzyna i Michał Hellerowie - wtedy, gdy, można było marzyć tylko o wernisażach, wyjściach, obcowaniu z artystami.
VirtuRama - miejsce bez fizycznego adresu - to spełnienie tych marzeń. Hellerowie mają w planach wystawy i rozmowy z najciekawszymi postaciami ze świata fotografii. Pierwsza z nich już do oglądania - swoje prace pokazuje Tomasz Lazar.
Ta wystawa to nie tylko oglądanie, także słuchanie. Mistrzów fotografii, którzy przyjęli zaproszenie VirtuRamy, Katarzyna i Michał Hellerowie poprosili o skomentowanie 10 punktów specjalnego kwestionariusza.
Wśród pytań są te o pierwsze zdjęcie, aparat i kadr, także ten stracony, wskazówki techniczne przy robieniu fotografii, najcenniejszy obiekt do sfotografowania czy najgorsza czynność do wykonania w tej pracy. Nagrania już powstają, a efekty już niebawem na YouTube.
Andrzej Grzegorz Kruszewicz (ur. 30 listopada 1959 r. w Białymstoku) - polski ornitolog, podróżnik, założyciel i szef Azylu dla Ptaków w warszawskim ogrodzie zoologicznym, którego dyrektorem jest od 1 stycznia 2009. Autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii. Założyciel i honorowy członek Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Członek Rady Programowej Instytutu Analiz...
Białystok ponownie stanie się stolicą sztuki słowa - a to za sprawą 2. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Doroty Radomskiej. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadzi ponad 60 uczestników z całej Polski - młodych recytatorów, wykonawców poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, którzy przez trzy dni wypełnią miasto pasją, emocjami i żywym słowem.
Czy kurz może być inspiracją? I doświadczeniem artystycznym? Na najnowszej wystawie w Galerii Sleńdzińskich na pewno dwa słoiki z kurzem "po majonezie napoleońskim" i "sosie w stylu indyjskim" straciły swoje pierwotne funkcje i stały obiektami godnymi fotografii.
Za nami Światowy Dzień Książki dla Dzieci, a to święto zawsze stawia pytanie jak trafiać do najmłodszych i rozbudzać w nich zainteresowanie lekturą? Książnica Podlaska nie tylko wydaje ciekawe lektury, ale też organizuje lekcje czytania i prezentacje filmowe.
dyrektor Białostockiego Teatru Lalek
Targi Pisanki Lipskiej, Konopielka, Majówka w skansenie, Targi Sztuki Ludowej Podlasia, Podlaskie Święto Sera... mnóstwo imprez szykuje Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w tym roku. Kilka dni temu władze placówki zaprezentowały program wydarzeń, a my skorzystaliśmy z okazji i przeszliśmy się po skansenie z mikrofonem.
"Hetmańska Sadyba” to pierwszy film realizowany w ramach unikalnego Projektu Europejskie Dziedzictwo Artystyczne Podlasia, który pokazuje piękno duchowo-artystycznej spuścizny regionu.
Co jest "po drugiej stronie"? To otwarte pytanie stało się pretekstem do działań artystycznych. Swoich odpowiedzi szuka na wystawie fotograficznej Grupa Twórcza FOTOspółdzielnia, która istnieje w Podlaskim Instytucie Kultury od 10 lat.
Aleksandra Puczyńska zabiera nas w podróż w głąb natury, gdzie woda staje się bohaterką krajobrazu. Każda fotografia - prezentowana na na nowej wystawie w Muzeum Fotografii im. Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej opowiada inną historię - o zmieniającym się rytmie wód, o porach dnia, które malują wodę w różnorodnych barwach oraz spokoju, który oferują rzeki.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz