Pandemia stories - pierwsze wnioski białostockich socjologów, również na temat kultury

14.06.2020, 09:30, akt. 17:08


dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda
dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Maciejem Białousem z Fundacji Soclab i Uniwersytetu w Białymstoku rozmawiał Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy pandemia zabrała nam czas, czy nam go dała? Czy nadmiar obowiązków (lekcje dzieci online, zdalna praca) spowodował, że jesteśmy teraz jeszcze bardziej zmęczeni, a może jednak w tym okresie odkryliśmy w sobie nowe talenty, oddaliśmy się pasjom? Czy zaczęliśmy np. piec chleb? O czym to świadczy, jeśli zdjęcia takich wypieków i innych potraw prezentujemy w serwisach społecznościowych?  

I wreszcie jak zmieniał i zmienia się nasz stosunek do uczestnictwa w kulturze w domowej kwarantannie?

O pierwszych wnioskach białostockich socjologów - twórców Facebookowej grupy "Pandemia stories", która zgromadziła prawie 2 tys. osób z całej Polski z Maciejem Białousem z Fundacji Soclab i Uniwersytetu w Białymstoku rozmawiał Andrzej Bajguz.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Zmarł Martin Pollack - austriacki pisarz, eseista i reporter


W wieku 81 lat zmarł Martin Pollack. Ten austriacki pisarz, eseista i reporter kilka lat temu gościł na Międzynarodowych Targach książki w Białymstoku.



Wernisaż wystawy "Młoda ikonografia - z tradycji ku przyszłości" w Ratuszu


Mnóstwo kolorów i postaci jest na najnowszej wystawie w białostockim Ratuszu. To "Młoda ikonografia - z tradycji ku przyszłości", czyli zbiór ikon stworzonych przez uczniów bułgarskiej Państwowej Szkoły Średniej Sztuk Pięknych im. Dymitra Dobrowicza.



"Narwianie" już od 70 lat pielęgnują dziedzictwo Podlasia


Piękne barwne stroje, pieśni ludowe, tańce i obrzędy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zespół Folklorystyczny "Narwianie" już od 70 lat pielęgnuje dziedzictwo Podlasia.



Żubr - wystawa fotografii Jarosława Jakóbczaka w Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa


W Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej można podziwiać fotografie Jarosława Jakóbczaka, który uwiecznił żubry w ich naturalnym otoczeniu.



Nowe miejsce na mapie Białegostoku. W centrum miasta powstała pracownia tkacka


Od soboty (18.01) w centrum Białegostoku, przy Sienkiewicza 22, można przyglądać się tkactwu z bliska - snuciu osnowy, farbowaniu czy gotowym już, utkanym, szalom i dywanom. Małgorzata Kiełkucka otworzyła pracownię warsztatową.



Udany rok w BTL-u. Jakie plany na 2025? Rozmowa z Jackiem Malinowskim


Białostocki Teatr Lalek zamknął rok 2024 w dobrych nastrojach. Średnia frekwencja z trzech scen wyniosła 92%, aktorzy zagrali 516 spektakli, a teatr odwiedziło blisko 55 000 widzów.



Co dalej z Teatrem Dramatycznym? O planach i zmianach z Piotrem Półtorakiem


Cztery premiery, Festiwal Bliżej oraz "Kierunek Wschód" - tak podsumował 2024 dyrektor Teatru Dramatycznego Piotr Półtorak. To dopiero półmetek sezonu, ale teatr ciągle działa poza swoją siedzibą, a ostatnio pojawiły się też informacje, że będzie zmiana na stanowisku dyrektora.



Czy osoby 60+, także artyści, zaczynają znikać?


Jak doświadczenie nabywane wraz z wiekiem, czasem trudne zdarzenia, wpływają na życie społeczne i twórczość? Jak proza i poezja mogą dodawać energii życiowej i wzmacniać poczucie sensu?



"Podlaski Wymiar Sztuki" w Operze i Filharmonii Podlaskiej


W ramach projektu "Podlaski Wymiar Sztuki" w Operze i Filharmonii Podlaskiej zostały zaprezentowane dwie wystawy: "Rzeczpospolita Babska" oraz "Plener Białowieski 2024".




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok