Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Pandemia stories - pierwsze wnioski białostockich socjologów, również na temat kultury
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Czy pandemia zabrała nam czas, czy nam go dała? Czy nadmiar obowiązków (lekcje dzieci online, zdalna praca) spowodował, że jesteśmy teraz jeszcze bardziej zmęczeni, a może jednak w tym okresie odkryliśmy w sobie nowe talenty, oddaliśmy się pasjom? Czy zaczęliśmy np. piec chleb? O czym to świadczy, jeśli zdjęcia takich wypieków i innych potraw prezentujemy w serwisach społecznościowych?
I wreszcie jak zmieniał i zmienia się nasz stosunek do uczestnictwa w kulturze w domowej kwarantannie?
O pierwszych wnioskach białostockich socjologów - twórców Facebookowej grupy "Pandemia stories", która zgromadziła prawie 2 tys. osób z całej Polski z Maciejem Białousem z Fundacji Soclab i Uniwersytetu w Białymstoku rozmawiał Andrzej Bajguz.
Wir sekretnych spotkań, zabawnych pomyłek i miłosnych intryg, które jednych doprowadzą do szczęśliwego ślubu, innych przyprawią o szaleństwo. O tym wszystkim opowie najnowszy spektakl w Teatrze Dramatycznym.
Tytuł wystawy w Galerii Arsenał brzmi "Rzeźba jest wydarzeniem intelektualnym", i został zaczerpnięty z notatki artystki Wandy Czełkowskiej.
Czym różni się Homo sapiens od Homo ridens? Jak się bawimy językiem i co nas śmieszy? Jaką formą komunikacji są współczesne memy?
Po latach sukcesów na deskach teatralnych i przed kamerą, Artur Żmijewski wkracza w świat muzyki, oddając hołd twórczości Cohena, której jest wielkim wielbicielem.
Ta artystka interesuje się i aktywnie zajmuje wieloma gatunkami sztuk wizualnych, dobierając formę i wykorzystując technikę do najlepszego, najpełniejszego zbadania terenu, przestrzeni która aktualnie ją pasjonuje i pochłania.
Co rodzi się dzięki miłości do sztuki? Jak silna jest to emocja twórcza? Odpowiedzi na te pytania szukamy w Podlaskim Instytucie Kultury w kamienicy przy ul. Kilińskiego.
We wtorek (12.02) o godz. 18:00 w białostockim ratuszu odbyła się promocja książki Śladami Branickich. To niezwykła okazja, by zanurzyć się w fascynującą historię jednego z najpotężniejszych rodów Rzeczypospolitej.
Czy serial o codziennych życiowych drobiazgach może zdobyć serca milionów widzów? Okazuje się, że tak! „Kroniki Seinfelda”, czyli wymyślony w 1989 roku przez Jerry’ego Seinfelda i Larry’ego Davida amerykański sitcom, zamienił najzwyklejsze sytuacje w prawdziwą sztukę komedii. I mimo upływu lat i zmieniających się trendów, ta pozornie prosta serialowa opowieść wciąż...
Fundamentalne pytania o życie, cierpienie, miłość i śmierć padają w najnowszym spektaklu Teatru Wierszalin. Tym razem to „Pieśni nad pieśniami” - najpiękniejsze fragmenty poematów biblijnych w przekładzie Czesława Miłosza.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz