Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Ze względu na pandemię to będzie Noc Muzeów inna niż wszystkie
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To będzie Noc Muzeów inna niż wszystkie, bo spędzona w internecie - Muzeum Podlaskie zaprasza jak zawsze na czterogodzinną wędrówkę po atrakcjach, jakie przygotowały liczne placówki w Tykocinie, Supraślu, Bielsku Podlaskim czy Białymstoku.
Można będzie wybrać się w wirtualną podróż - mówi Barbara Muszyńska, kierownik działu promocji i edukacji.
Akcja tegorocznej Nocy Muzeów nazwana została „W drodze” i ma zapraszać do odwiedzin placówek muzealnych już niebawem – także w realu. Muzeum Podlaskie najprawdopodobniej otworzy swoje siedziby dla publiczności w poniedziałek po Nocy Muzeów.
A tymczasem Noc Muzeów rozpocznie się w internecie w sobotę (16.05) o 18:00, na fanpege'ach placówek Muzeum Podlaskiego, a w Polskim Radiu Białystok można będzie uczestniczyć w Nocy Muzeów już od 15:00. Przez trzy godziny zajrzymy do Tykocina, Supraśla, Bielska Podlaskiego i kilku miejsc w Białymstoku.
Jak przyjaciele nazywali Wiktora Wołkowa? Na których drzwiach kościelnych są jeszcze okucia z fabryki Wieczorków i kiedy ksiądz Wilhelm Szwarc doprowadził do rozbudowy kościoła farnego? Nasz spacer historyczny po cmentarzu farnym zgromadził wielu białostoczan, którzy dzięki opowieściom historyka Andrzeja Lechowskiego poznawali historię Białegostoku.
W maleńkiej miejscowości na Podlasiu za sprawą zagadkowego samobójstwa odżywają wspomnienia o makabrycznym morderstwie dwojga dzieci, do którego doszło trzydzieści lat wcześniej.
Prace tej artystki to zapis artystycznej wędrówki. W Domu Kultury Śródmieście oglądać możemy wystawę "Echa emocji" Eweliny Naumnik.
To opowieść o przyjaźni, uważności i o tym, że w życiu najważniejsza jest ta chwila, która właśnie trwa... W Białostockim Teatrze Lalek w ten weekend premierowe pokazy spektaklu "Marvin".
Andrzej Brański - dziennikarz, muzyk, artysta - jest dziś naszym gościem.
Są na tym świecie filmy, które chcą nam pokazać nie tyle cały wielki świat, co jego wybrany fragment.
Te dwie produkcje były zderzeniem różnych światów, ale opowiedzianych poprzez taniec. Białostoccy widzowie obejrzeli dwie premiery taneczne w Białostockim Ośrodku Kultury - "Powstał burśtyn przyciemnioły, zamglony, zachmurzony" i "Anturium". To kolejna odsłona programu "Przestrzenie sztuki".
prorektor ds. białostockiej Filii Akademii Teatralnej, reżyser i scenarzysta muzycznego widowiska "Sztambuch syberyjski - exodus”
Czego nie ma już dziś w przestrzeni Białegostoku? Co prawdopodobnie zniknie niebawem? Pokazuje to na swojej wystawie "Okno na Białystok" w Centrum im. Zamenhofa Piotr Wojtkiewicz. Przez jego tytułowe „okno” możemy zobaczyć to, co w architekturze miasta stało się przeszłością. Na jego grafikach są drewniane domy, kamienice już „samotne” i opuszczone.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz