Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Wiesław Kazanecki i nagroda jego imienia tematem konferencji na UwB
„Twórczość Wiesława Kazaneckiego i laureatów Nagrody Literackiej jego imienia” to tytuł ogólnopolskiej konferencji, jaka 28 października br. odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W tym roku przypadają okrągłe rocznice (urodzin i śmierci) Wiesława Kazaneckiego – jednego z najbardziej rozpoznawalnych podlaskich twórców. To doskonały pretekst do tego, żeby porozmawiać o jego twórczości w kontekście laureatów nagrody jego imienia. W poniedziałek (28.10) od 9:00 na Uniwersytecie w Białymstoku można będzie uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji „Twórczość Wiesława Kazaneckiego i laureatów Nagrody Literackiej jego imienia”.
W programie naukowego spotkania znalazły się prelekcje dotyczące twórczości Kazaneckiego, ale też Ignacego Karpowicza, Michała Książka, Krzysztofa Gedroycia, Anny Kamińskiej, Edwarda Redlińskiego czy Włodzimierza Pawluczuka. Imprezą towarzyszącą sesji będzie spotkanie promujące książki wydane w serii "Biała Seria. Podlaski Regionalizm Literacki".
Wir sekretnych spotkań, zabawnych pomyłek i miłosnych intryg, które jednych doprowadzą do szczęśliwego ślubu, innych przyprawią o szaleństwo. O tym wszystkim opowie najnowszy spektakl w Teatrze Dramatycznym.
Tytuł wystawy w Galerii Arsenał brzmi "Rzeźba jest wydarzeniem intelektualnym", i został zaczerpnięty z notatki artystki Wandy Czełkowskiej.
Czym różni się Homo sapiens od Homo ridens? Jak się bawimy językiem i co nas śmieszy? Jaką formą komunikacji są współczesne memy?
Po latach sukcesów na deskach teatralnych i przed kamerą, Artur Żmijewski wkracza w świat muzyki, oddając hołd twórczości Cohena, której jest wielkim wielbicielem.
Ta artystka interesuje się i aktywnie zajmuje wieloma gatunkami sztuk wizualnych, dobierając formę i wykorzystując technikę do najlepszego, najpełniejszego zbadania terenu, przestrzeni która aktualnie ją pasjonuje i pochłania.
Co rodzi się dzięki miłości do sztuki? Jak silna jest to emocja twórcza? Odpowiedzi na te pytania szukamy w Podlaskim Instytucie Kultury w kamienicy przy ul. Kilińskiego.
We wtorek (12.02) o godz. 18:00 w białostockim ratuszu odbyła się promocja książki Śladami Branickich. To niezwykła okazja, by zanurzyć się w fascynującą historię jednego z najpotężniejszych rodów Rzeczypospolitej.
Czy serial o codziennych życiowych drobiazgach może zdobyć serca milionów widzów? Okazuje się, że tak! „Kroniki Seinfelda”, czyli wymyślony w 1989 roku przez Jerry’ego Seinfelda i Larry’ego Davida amerykański sitcom, zamienił najzwyklejsze sytuacje w prawdziwą sztukę komedii. I mimo upływu lat i zmieniających się trendów, ta pozornie prosta serialowa opowieść wciąż...
Fundamentalne pytania o życie, cierpienie, miłość i śmierć padają w najnowszym spektaklu Teatru Wierszalin. Tym razem to „Pieśni nad pieśniami” - najpiękniejsze fragmenty poematów biblijnych w przekładzie Czesława Miłosza.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz