Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Reportażyści z całej Polski na warsztatach radiowych w Tykocinie
Czołowi radiowi reportażyści z całej Polski wzięli udział w kilkudniowych warsztatach w Tykocinie. Takie spotkania co roku organizuje Polskie Radio Białystok.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Trzy dni z reportażem
Od poniedziałku do środy (29.05), w salach tykocińskiego alumnatu, prezentowane były najciekawsze reportaże znane z radiowych regionalnych anten. Towarzyszyła im dyskusja o warsztacie radiowym.
Reportaże w Polskim Radiu Białystok
Na warsztaty przyjechało kilkunastu dziennikarzy - m.in. z Łodzi, Kielc, Opola czy Katowic. Byli młodzi reportażyści oraz ci, którzy mają już na swoim koncie znaczące wyróżnienia.
Tradycja warsztatów organizowanych przez Polskie Radio Białystok jest bardzo długa - pierwsze spotkanie twórców reportaży zorganizowano w 1976 roku. Zawsze miejscem spotkań są najpiękniejsze miejscowości naszego regionu - była Białowieża, Wigry, Augustów, Supraśl. Tym razem po raz kolejny spotykaliśmy się w Tykocinie w zabytkowych murach alumnatu.
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz