Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Z Konradem Sikorą rozmawiamy o przyszłości Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie
Tomasz Wiśniewski nie będzie kierownikiem Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie. O co chodzi? Pytamy zastępcę burmistrza Michałowa Konrada Sikorę.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
"To mało elegancko, aby się z Wami nie pożegnać. Po 10 latach w Michałowie, odchodzę. Przez ten czas udało się zrealizować około 50 projektów i zrobić kilkaset filmów, z których kilkanaście obejrzało dziesiątki tysięcy widzów. Nie wiem, czy jest w Polsce takie miasteczko, które w stosunkowo krótkim czasie zostało sfilmowane z tak wielu perspektyw. I ten zapis filmowy zostanie na zawsze.
- napisał jakiś czas temu Tomasz Wiśniewski - były już kierownik Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie na swojej stronie na facebooku.
Tomasz Wiśniewski jest założycielem Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku, laureatem wielu nagród międzynarodowych festiwali filmowych. W grudniu 2018 roku został laureatem czwartej edycji konkursu Nagroda POLIN.
O co chodzi? Pytamy zastępcę burmistrza Michałowa Konrada Sikorę.
Tomasz Wiśniewski odmówił komentarza do tej sprawy. Podkreślił tylko, że podczas swojej pracy nakręcił ok. 250 filmów, wydał 10 wydawnictw płytowych i innych publikacji, a na ścianie Pracowni wisi informacja, że placówka powstawała w oparciu o zbiory przekazane przez niego osobiście na jej rzecz. Jest tam także ponad sto reportaży Polskiego Radia Białystok, mamy nadzieję, że miejsce ciągle będzie odwiedzane przez ludzi.
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz