Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | W suchowolskim Centrum Trzech Kultur przybywa eksponatów
Powstało z myślą o pielęgnacji historii, tradycji i wzajemnych relacji Katolików, Tatarów i Żydów. Mowa o Centrum Trzech Kultur w Suchowoli. Oprócz ekspozycji stałej, można oglądać liczne wystawy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pracownicy placówki przygotowując swoje ekspozycje zapraszają mieszkańców gminy i nie tylko, do przekazywania i wypożyczania rodzinnych pamiątek. Odzew jest spory, a temu swoistemu muzeum, udało się w ten sposób pozyskać wiele unikatowych przedmiotów.
Poza ekspozycją stałą, w suchowolskim Centrum Trzech Kultur można oglądać szereg wystaw czasowych. Do poniedziałku (21.01) podziwiać można jeszcze "Monidła - czyli dawne portrety ślubne". A już na początek lutego zaplanowano ekspozycję Tomasza Wiśniewskiego poświęconą powstaniu w białostockim getcie. Natomiast 24 lutego wernisaż wystawy "Dawne wizerunki sakralne". Centrum, tradycyjnie już zachęca mieszkańców, do przynoszenia starych obrazów czy reprodukcji o tematyce religijnej.
To swoiste muzeum można odwiedzać od poniedziałku do piątku między 8:00 a 16:00, natomiast w soboty i niedziele w godzinach 10:00 - 14:00. Obiekt znajdziemy bez problemu, bowiem mieści się przy Placu Kościuszki, niemal w samym centrum Suchowoli i... Europy.
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz