Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Na deski białostockiego Teatru Lalek wrócił spektakl "Ony"
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To spektakl realizowany wspólnie z Wileńskim Teatrem Kameralnym, w ramach międzynarodowego projektu "Deus Ex Machina". Przedstawienie wcześniej dwujęzyczne teraz oglądać możemy na scenie BTL-u w pełnej polskiej wersji językowej.
"Ony" to spektakl dla dzieci od 10 roku życia, młodzieży i dorosłych, powstaje według tekstu polskiej dramaturg Marty Guśniowskiej. Tytułowy bohater pochodzi z rozbitej rodziny. Wychowują go krewni, potem trafia do domu dziecka, skąd ucieka i stara się odnaleźć swoją tożsamość. Przeżywa różne przygody, szuka ojca by na nowo połączyć rodzinę, a w ostatnich scenach jest już dojrzałym człowiekiem.
Przedstawienie "Ony" wyreżyserowane przez Agnė Sunklodaitė i Jacka Malinowskiego, okraszone klimatyczną muzyką i scenografią litewskich artystów (Antanasa Jasenki i Giedrė Brazytė) można zobaczyć w niedzielę (4.02) o 18:00, we wtorek i środę (13-14.02) o 13:00, a później dopiero w połowie marca.
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz