Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Fundacja Soclab przygotowała prawie 300-stronicowy raport o edukacji kulturowej. Publikacja ta jest pierwszym tak pełnym opracowaniem tego tematu w województwie podlaskim.
Badanie zrealizowano w ramach projektu Podlaski Pomost Kultury prowadzonego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji kultury.
Jak mówi jeden z autorów raportu socjolog Maciej Białous, często więcej pieniędzy na edukację kulturową w przeliczeniu na jednego mieszkańca wydają gminy wiejskie niż małe miasta. Dużo takich gmin jest we wschodniej i południowo-wschodniej części województwa, tzn. tych, w których zróżnicowanie etniczne jest bardziej wyraźne niż gdzie indziej. Socjolog dodaje, że z kolei najwięcej problemów czy barier wydaje się, że jest na zachodzie i północy np. w powiatach wysokomazowieckim, zambrowskim i suwalskim.
"Raport pokazuje też, że wiele instytucji kulturalnych w regionie jest w złej kondycji finansowej" - podkreśla socjolożka Małgorzata Skowrońska.
Oprócz potrzeby zwiększonego finansowania edukacji kulturowej, autorzy raportu zwracają uwagę na rolę szkoleń i konkursów grantowych w tej dziedzinie, czy stworzenie mapy zasobów kadrowych, infrastrukturalnych, które mogą być wykorzystywane do działań z edukacji kulturowej. (ab/mag)
Zobacz też:
Region: Są oszczędności - będą dodatkowe miliony na podlaskie instytucje kultury
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz