Radio Białystok | Muzyczne | !pod powierzchnią! | Perkusista Bartosz Nazaruk !pod powierzchnią! w cyklu "Swojacy far away"
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak żyją podlascy muzycy, którzy porozjeżdżali się po Polsce i świecie? W jakich zespołach/projektach/inicjatywach grają/śpiewają? Jak "odzywa się" w nich miejsce pochodzenia?
Zapraszam na nowy cykl "Swojacy far away" !pod powierzchnią!.
Na początek - Bartosz Mikołaj Nazaruk z Sejn, perkusista, muzyk, pedagog. Absolwent Instytutu Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego. Początkowo, swoje muzyczne i umiejętności rozwijał w Borderland - Pogranicze, Sejny, w Orkiestrze Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Teraz działa jako muzyk sesyjny i koncertowy oraz jako muzyk teatralny. Na swoim koncie ma wiele nagrań płytowych w stylistyce - od symfonicznej muzyki klasycznej, jazz, pop, po muzyką z pogranicza free jazzu i awangardy. Grał/gra z: Leszkiem Możdżerem, Kayah, Piotrem Polkiem, Urszulą Dudziak, Marią Sadowską, Noviką, Janem Smoczyńskim, Haliną Mlynkovą, Kasią Popowską, Natalią Nykiel, Gienkiem Loską, Michałem Rudasiem i zespołem DAGADANA, Zakopower&Atom String Quartet, United States of Beta, NOON&Adam Strug, Sztetl. Stara się łączyć tradycję, z tym co nowe, żywiołowość muzyki ludowej z jazzem, drum'n'bassem czy rockiem.
Muzyczna retrospektywa Bartka Nazaruka.
Słuchamy przedpremierowo płyty VBS-a "Electrokolor", znowu z rapem egzystencjalnym, wciąż o problemach. Rozmawiamy też o 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka" - co oznacza wkroczenie w pełnoletniość na skraju podlaskiego świata?
Piosenki o historiach, które wydarzyły się w taksówkach, o taksówkarzach, świecie widzianym z okna ich aut. O swoich doświadczeniach opowiadają białostoccy taksówkarze: Jerzy Krupicki, Mariusz Sztok, Piotr Świergalski (również kiedyś radiowiec, a dziś działacz w Stowarzyszeniu Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro") i Krzysztof Kiziewicz, który...
Jak to się dzieje, że w czasie krótkiego kursu taksówką jesteśmy w stanie powiedzieć kierowcy więcej niż komuś bliskiemu? Co powoduje, że czasem też taksówkarz się otwiera? A kiedy milczymy? O czym? Jakie historie o mieście, zwłaszcza nocnym, ale i Polsce usłyszał od taksówkarzy Łona (i producentka wykonawcza Zuza Głowacka)?
Jak dźwiękami, muzyką i nagraniami terenowymi opowiedzieć o konkretnej przestrzeni? Próbuje to robić od lat Pracownia Muzyki Miejsca Fundacji Pogranicze w Sejnach.
Mieć czy być? Kto zadaje dziś takie pytania? Oprócz Artura Rojka zaczytanego niegdyś w Erichu Frommie? Zespół Muzyka Końca Lata wciąż pyta, aktualizując co chwila młodzieńcze ideały. Jak je zachować po 40-tce? Jeśli "być", to co się z tym wiąże w 3. dekadzie XXI wieku?
Pamiętacie chłopaka z gitarą, który śpiewa proste, sugestywne historie o relacyjach i żivocie, a przy tym "mówi nawiasem i niewyraźnie"? Janek Smakołyk zamroził się, jak na razie, z solową twórczością, ale reinkarnuje się w duetach.
Jak brzmią Kurpie Zielone elektronicznie? A jak nowe kompozycje Miss God m.in. z tekstem Goethe'go?
Prowadzący:
Andrzej Bajguz