Radio Białystok | Muzyczne | !pod powierzchnią! | Jakie będą festiwale w 2020 r. Z wiejskiego podwórza, Uptodate, Rock na bagnie, Tribalanga? !pod powierzchnią!
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wiemy już coraz więcej jak będą wyglądać odmrażane powoli podlaskie festiwale muzyczne. Głównie on-line, ale może jeszcze się coś zmieni? (skoro np. Warszawa być może pozwoli od 1 września na imprezy do 500 osób).
ROCK NA BAGNIE stawia głównie na kapele z naszego regionu: Monroe's Mysterious Death, Zimna Wojna, ZNBB, Bobcat, KMKZ, CELA NR 3, Rollmeni, The Rebels, KRAIN i Londyn 70 oraz retransmisję koncertów z tej imprezy z poprzednich lat: PRZECIW (2010), ADHD Syndrom (2011), Bachor (2013), THE CORPSE (2014), THE ANALOGS (2015), IVO PARTIZAN (2016), PO PROSTU (2017), ŁYDKA GRUBASA (2018), CLOSE AIR SUPPORT (2019).
Up To Date Festival - na alternatywnych twórców muzyki elektronicznej i rapu (kto wystąpi w czasie widowisk muzycznych online spośród do tej pory ogloszonych twórców Amandra live, Bedoes, Horse Meat Disco, Jakub Janicki "Intuitive Mathematics", Kali Malone live, Lake Haze live, Mata, Pinch b2b DJ Pete, Rafael Anton Irisarri live, Versalife live?
FESTIWAL "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze - na folkowe legendy: Masala Soundsystem, Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa, Voo Voo Tęgie Chłopy i Czeremszyna. Jak będzie wyglądać Tribalanga Festival 2020 ?
O tym dziś z Barbarą Kuzub-Samosiuk, Jackiem Żędzianem, Jędrzejem Dondziłą i Nezarem Al-Shokliyą
Zapraszam odmrożony po 2 m-cach z audycją !pod powierzchnią! w tym tygodniu codziennie 19:00-22:00 w Polskie Radio Białystok
Słuchamy przedpremierowo płyty VBS-a "Electrokolor", znowu z rapem egzystencjalnym, wciąż o problemach. Rozmawiamy też o 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka" - co oznacza wkroczenie w pełnoletniość na skraju podlaskiego świata?
Piosenki o historiach, które wydarzyły się w taksówkach, o taksówkarzach, świecie widzianym z okna ich aut. O swoich doświadczeniach opowiadają białostoccy taksówkarze: Jerzy Krupicki, Mariusz Sztok, Piotr Świergalski (również kiedyś radiowiec, a dziś działacz w Stowarzyszeniu Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro") i Krzysztof Kiziewicz, który...
Jak to się dzieje, że w czasie krótkiego kursu taksówką jesteśmy w stanie powiedzieć kierowcy więcej niż komuś bliskiemu? Co powoduje, że czasem też taksówkarz się otwiera? A kiedy milczymy? O czym? Jakie historie o mieście, zwłaszcza nocnym, ale i Polsce usłyszał od taksówkarzy Łona (i producentka wykonawcza Zuza Głowacka)?
Jak dźwiękami, muzyką i nagraniami terenowymi opowiedzieć o konkretnej przestrzeni? Próbuje to robić od lat Pracownia Muzyki Miejsca Fundacji Pogranicze w Sejnach.
Mieć czy być? Kto zadaje dziś takie pytania? Oprócz Artura Rojka zaczytanego niegdyś w Erichu Frommie? Zespół Muzyka Końca Lata wciąż pyta, aktualizując co chwila młodzieńcze ideały. Jak je zachować po 40-tce? Jeśli "być", to co się z tym wiąże w 3. dekadzie XXI wieku?
Pamiętacie chłopaka z gitarą, który śpiewa proste, sugestywne historie o relacyjach i żivocie, a przy tym "mówi nawiasem i niewyraźnie"? Janek Smakołyk zamroził się, jak na razie, z solową twórczością, ale reinkarnuje się w duetach.
Jak brzmią Kurpie Zielone elektronicznie? A jak nowe kompozycje Miss God m.in. z tekstem Goethe'go?
Prowadzący:
Andrzej Bajguz