Radio Białystok | Magazyny | Podlaskie charaktery | Patryk Ołdziejewski - aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Patryk Ołdziejewski - aktor, muzyk, performer, artysta otwarty na każdą współpracę i pełen życzliwości do wszelakich artystycznych projektów. Co prawda urodził się w Trzebnicy, po przekątnej od Podlasia, ale od dwunastu lat z powodzeniem realizuje się w Białymstoku. Tu ukończył Akademię Teatralną oraz rozpoczął pracę w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki. Gra w filmach, spektaklach, komponuje muzykę.
Sam o sobie mówi, że jest rzemieślnikiem, ale w duszy gra mu wiele artystycznych odcieni. Kocha teatr, z powodzeniem brał udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Ma własny zespół muzyczny a przyjaźni się (w wyobraźni)... z Witkacym.
Z zawodu ekonomista, ale pracował też w radiu. Jest jednak zawodowym muzykiem. Adam Kalinowski pochodzi z Łomży, teraz mieszka w Trójmieście. Ale często wraca w rodzinne strony.
Z zawodu jest higienistką dentystyczną. Ale pierwszą piosenkę napisała, kiedy była nastolatką. Zawsze występowała na szkolnych akademiach, a scena ją przyciągała.
Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale jego to chyba nie dotyczy. Przynajmniej jeśli chodzi o Jagiellonię Białystok. Gra w niej nieprzerwanie od 11 lat, w międzyczasie stał się jej kapitanem i żywą legendą.
To człowiek, który ma pokierować obroną dużej części Podlasia na wypadek konfliktu zbrojnego. Mowa o generale Arkadiuszu Szkutniku, który od blisko 40 lat służy w polskim wojsku.
Trzykrotny mistrz Polski, sześciokrotny reprezentant kraju, najsłynniejszy wychowanek ŁKS Łomża, czyli Rafał Boguski.
Urodził się w Szczecinku, parę lat mieszkał w Koszalinie, potem trafił do Białegostoku. Ostatecznie zakotwiczył się w Warszawie, ale wraca do Białegostoku, gdzie ma rodzinę, skąd pochodzi też jego żona i gdzie zamierza wrócić na stare lata.
Justyna Sieńczyłło to białostoczanka. Przez wiele lat była aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. Jej talent wokalny był doceniany przez realizatorów musicali. Wraz z mężem Emilianem Kamińskim stworzyła i prowadzi w Warszawie Teatr Kamienica.
Kamila Lićwinko w swojej bogatej karierze odniosła mnóstwo sukcesów na arenie międzynarodowej, z tytułem halowej mistrzyni świata włącznie. Jej medale z Mistrzostw Polski można liczyć dziesiątkami, a jak to w sporcie bywa - były też momenty trudne.
Jak bardzo zmienia się kilkunastoletni już festiwal Electrum Up To Date i wraz z nim jego pomysłodawca Jędrzej "Dtekk" Dondziło? Co go skłoniło do tego, by organizować tu ten największy dziś festiwal muzyki elektronicznej w Polsce wschodniej?
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska