Radio Białystok | Magazyny | Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać! - Fałszywi policjanci zadzwonili do seniora z powiatu bielskiego - mężczyzna uwierzył w ich historię
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Fałszywi funkcjonariusze zadzwonili do seniora z powiatu bielskiego i przekonali go, że jego oszczędności w banku są zagrożone. Niestety, mężczyzna uwierzył w ich historię.
Dzięki czujności seniora i szybkim działaniom policjantów udało się zatrzymać mężczyznę, który odebrał pieniądze. Oszukany mieszkaniec powiatu bielskiego odzyskał też swoje oszczędności.
Kolejne prawdziwe historie mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów w każdy czwartek o 15:20 tylko w Polskim Radiu Białystok. Dłuższe rozmowy z oszukanymi mieszkańcami regionu można też posłuchać w poniedziałki po 23:00, na stronie radio.bialystok.pl i na naszym kanale youtube.
Z oszukanymi mieszkańcami województwa podlaskiego rozmawiał Grzegorz Pilat. Audycja powstaje we współpracy z podlaską policją.
W audycji wielokrotnie przytaczaliśmy historie osób, które straciły oszczędności, bo uwierzyły, że mają do odebrania pieniądze z transakcji w kryptowaluty. Telefon z taką informacją odebrał też nasz Słuchacz z Białegostoku, który nagrał całą rozmowę z fałszywym konsultantem.
Każdy telefon od obcej osoby, w sprawie zagrożonych pieniędzy w banku, powinien wzbudzić naszą czujność. 30 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który uwierzył, że jego z jego konta ktoś chce wypłacić pieniądze.
Policjanci nigdy nie informują o prowadzonych śledztwach i nie proszą o przekazywanie pieniędzy. Boleśnie przekonała się o tym seniorka z powiatu augustowskiego, która uwierzyła w historię fałszywych funkcjonariuszy, że pracownicy banku chcą ją okraść.
Przed zakupem w Internecie powinniśmy dokładnie weryfikować sprzedającego, a także towar, który nas interesuje. Może się okazać, że mocno zaniżona cena, to tylko przykrywka, a transakcja jest oszustwem.
Powinniśmy dokładnie weryfikować każdą informację związaną z naszymi oszczędnościami. Szczególnie jeśli o zagrożonych pieniądzach informuje nas przez telefon ktoś nieznajomy.
Blisko 90 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego - uwierzył oszustom, że ma do odebrania zaległe pieniądze z poprzednich inwestycji w kryptowaluty.
Nie zawsze opłaca się kupować towary w okazyjnej cenie. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu siemiatyckiego, która w Internecie chciała kupić popularne urządzenie wielofunkcyjne do gotowania.
Oszustwa nie ograniczają się tylko do fałszywych telefonów i transakcji w Internecie. Mogą być to także nierzetelnie wykonane prace budowalne po zawyżonej cenie usługi i materiałów.
Każdy telefon w sprawie naszych oszczędności w banku powinien być dokładnie zweryfikowany - przypominają podlascy policjanci.