Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak segregować odpady? W Białymstoku od października obowiązują nowe zasady. Czy miasto jest na to przygotowane? Trzeba było ustawić 70 tys. nowych pojemników - bo teraz kolor ma znaczenie i kontenery nie mogą być dowolne.
Nowe kosze na śmieci są w kolorach żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym (dwa rodzaje) i czarnym. Do niebieskich należy wrzucać papier. Zielone kontenery są przeznaczone na odpady szklane. Do pojemników brązowych należy wrzucać odpady zielone i biodegradowalne. Kontenery w kolorze czarnym są natomiast przeznaczone na odpady zmieszane.
W domach jednorodzinnych natomiast obowiązują dwa rodzaje kontenerów: brązowy na odpady biodegradowalne i czarny na odpady zmieszane. Na pozostałe rodzaje odpadów segregowanych, czyli papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, mieszkańcy dostaną worki w odpowiednich kolorach, zgodnie z wprowadzonymi zasadami. Osobne worki będą także na odpady zielone (worek w kolorze brązowym) oraz szary worek przeznaczony na popiół i żużel z domowych palenisk.
Wciąż będą obowiązywać również zasady dotyczące odrębnego odbierania odpadów, tzw. wielkogabarytowych, elektroodpadów, odpadów remontowo-budowlanych, które powinny trafiać do tzw. Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Przeterminowane leki i opakowania po lekach należy wrzucać do pojemników w aptekach (według obowiązującego wykazu takich aptek).
Na ulotkach i stronie internetowej odpady.bialystok.pl znajdują się szczegółowe instrukcje i wyjaśnienia, jaki rodzaj odpadów do danego kontenera można wrzucić, a jaki nie.
Goście:
- Zbigniew Gołębiewski - rzecznik miejskiej spółki Lech
- Artur Małecki-Dobrogowski - z miejskiej spółki Lech
Czy możliwość zrobienia prawa jazdy przez 17-latka to dobry pomysł? Czy kary za wykroczenia i przestępstwa drogowe powinny być jeszcze ostrzejsze?
Statystyki dotyczące przemocy wobec mężczyzn są bardzo niedoszacowane. Chodzi nie tylko o przemoc fizyczną, ale również psychiczną, ekonomiczną i seksualną. Mężczyźni rzadko przemoc zgłaszają, rzadko też zgłaszają się po pomoc.
U progu przedświątecznego okresu zakupowego, z promocjami i niesamowitymi okazjami, które czekają… a może czyhają na nas w sklepach, spróbujemy spojrzeć na te okazje mocno otwierając oczy. Gościem audycji "Masz prawo" jest Leszek Mironiuk, rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku.
Ogólne rozporządzenie o ochronie danych, czy inaczej - rozporządzenie o ochronie danych osobowych - to dokument, który kilka lat temu spędzał sen z powiek wszystkim, którzy mają do czynienia z gromadzeniem czy przetwarzaniem danych. Ale nie tylko… Chyba każdego z nas dotknęły wprowadzone 6 lat temu przepisy.
Często słyszymy o kierowcach, którzy prowadzą samochody pod wpływem alkoholu. Co trzeba zrobić, żeby ograniczyć ich liczbę? Czy obowiązujące obecnie przepisy są wystarczające, czy należy je zmienić? Zaostrzyć, a może złagodzić kary?
Zakład Ubezpieczeń Społecznych to instytucja, której historia ma 90 lat.
Ośmieszanie, zastraszanie, popychanie, wykluczanie z grupy... Przemoc rówieśnicza ma różne formy.
Co zrobić, jeśli nasz wymarzony wakacyjny wypoczynek nie był taki, jaki powinien. Czy mamy szansę na odzyskanie, choć części pieniędzy?
Programy wsparcia pojawiają się jako forma pomocy określonym grupom ludzi, ale też jako stymulujące do określonych zachowań. Tym razem porozmawiamy o jednym z najnowszych - Programie Aktywny Rodzic.
Prowadzący:
Kamil Kalicki