Radio Białystok | Koronawirus | Coraz więcej dzieci trafia na oddział covidowy UDSK w Białymstoku
Więcej małych pacjentów przebywa na oddziale covidowym Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
W minionych tygodniach było ich kilkoro, teraz jest 12. To głównie dzieci starsze, w wieku 16-18 lat, ale był też dwutygodniowy noworodek.
Jak mówi dyrektor UDSK profesor Anna Wasilewska, stan pacjentów nie jest ciężki. Główne objawy jakie mają to: gorączka, kaszel, katar, czasami biegunka. Nie tracą węchu i smaku.
Wiele dzieci, które zgłaszają się na SOR i u których jest pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa, jest odsyłanych do domu, bo nie wymagają leczenia szpitalnego.
W dziecięcym szpitalu klinicznym w Białymstoku jest 30 łóżek dla chorych na COVID-19, w tym dwa na oddziale intensywnej terapii.
Zwiększenie ilości punktów szczepień; zwiększenie grona osób kwalifikowanych do szczepienia oraz wprowadzenie szczepień populacyjnych - zakłada m.in. ogłoszony we wtorek (30.03) przez rząd plan mający na celu przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień.
O kolejnych potwierdzonych 20 870 przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało we wtorek (30.03) Ministerstwo Zdrowia. Zmarło kolejnych 461 osób.
Dla przybywających ze strefy Schengen obowiązkowa kwarantanna; zwalnia test negatywny nie starszy niż 48 godzin; przybywających do Polski ze strefy non-Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku - poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
W związku z trzecią falą pandemii koronawirusa i dużą liczbą chorych, stacjom krwiodawstwa znów zaczyna brakować osocza od osób, które przechorowały COVID-19. Dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku ponowiło apel o oddawanie osocza.
Pierwsza pacjentka z COVID-19, 88-letnia kobieta, trafiła w sobotę (27.03) do otwartego w tym dniu tymczasowego szpitala mieszczącego się w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - poinformował Uniwersytecki Szpital Kliniczny.