Radio Białystok | Koronawirus | Warszawski Uniwersytet Medyczny rozpocznie szczepienia studentów, zgłosiło się 6 tys. chętnych
Rozpoczynają się szczepienia studentów w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Do czwartku na szczepienie przeciw COVID-19 zgłosiło się ponad 6000 studentów – poinformowała rzeczniczka WUM Marta Wojtach.
11 stycznia rozpoczną się szczepienia studentów
Rzecznik podała, że w poniedziałek 11 stycznia rozpoczną się szczepienia studentów w specjalnym punkcie utworzonym w Szpitalu Klinicznym ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej.
We wtorek z kolei szczepienia studentów zaczną się w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii WUM przy ul. Binieckiego.
W czwartek, 14 stycznia rozpoczną się w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya, Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury oraz w Centrum Dydaktycznym WUM przy ul. Trojdena.
O szczepieniach na WUM jest od kilku dni głośno w związku z nieprawidłowościami w ich organizacji przez Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. Komisja rektorska stwierdziła m.in. brak należytego doboru osób, którym zaproponowano i wykonano szczepienia. Dr n. med. Ewa Trzepla została odwołana przez Radę Nadzorczą spółki Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. ze stanowiska Prezesa Zarządu.
Kontrolę realizacji szczepień zlecił NFZ minister zdrowia Adam Niedzielski. We wtorek szef resortu zdrowia informował, że z całą pewnością można stwierdzić, że w WUM doszło do celowego złamania zasad Narodowego Programu Szczepień. Wskazał m.in., że osoby, które zostały zaszczepione poza kolejnością zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu.
Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał w czwartek, że rozpoczęła się też kontrola Ministerstwa Zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w biurze promocji – "w zakresie tej teoretycznej promocji szczepień przeciwko COVID-19".
Szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia
Szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia, a w pierwszej kolejności szczepieni są m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia.
Tymczasem o zaszczepieniu informował m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD, Leszek Miller; polityk podał też, że również jego żona otrzymał dawkę. Szczepionkę otrzymali też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor i Radosław Pazura, satyryk Krzysztof Materna i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.
Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi aktualnie sześć kontroli w sprawie prawidłowości realizacji szczepień. Postępowania są prowadzone w Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitalu Powiatowym w Śremie, Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu, szpitalu w Opatowie, Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie oraz w Krapkowickim Centrum Zdrowia.