Radio Białystok | Koronawirus | Ekstraklasa piłkarska - kolejny przypadek koronawirusa w Legii
Legia Warszawa poinformowała, że przeprowadzone w piątek kolejne testy na koronawirusa w przypadku jednego piłkarza dały wynik pozytywny.
Jak dodano w komunikacie, zawodnik ten przebywa w izolacji już od wtorku, a pierwsze badanie - przeprowadzone w środę 19 sierpnia - nie wykazało w jego organizmie wirusa.
"Klub zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz PZPN i spółkę Ekstraklasa" - wskazano w oświadczeniu.
To drugi w tym tygodniu przypadek koronawirusa w stołecznym zespole. Wcześniej pozytywny wynik dał test przeprowadzony u jednego z piłkarzy przed wtorkowym meczem 1. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów z północnoirlandzkim Linfield FC (1:0). Według nieoficjalnych informacji, chodziło o pozyskanego latem Chorwata Josipa Juranovica, którego zabrakło w kadrze na to spotkanie.
Wcześniej z powodu podejrzenia zakażenia jednego z członków sztabu szkoleniowo-medycznego warszawskiego zespołu PZPN zdecydował o odwołaniu zaplanowanego na 9 sierpnia spotkania o Superpuchar Polski z Cracovią.
W sobotę wieczorem legioniści zainaugurują rozgrywki ekstraklasy spotkaniem w Bełchatowie z podejmującym tam ligowych rywali Rakowem Częstochowa. W środę w 2. rundzie kwalifikacji Champions League spotkają się przy Łazienkowskiej z cypryjską Omonią Nikozja.
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 900 osób, zmarło 13 chorych – podało w sobotę (22.08) Ministerstwo Zdrowia. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 61 tys. 181, a zgonów do 1 tys. 951.
Mamy nadzieję, że pandemia skończy się w ciągu dwóch lat - powiedział we wtorek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Przypomniał, że epidemia grypy hiszpanki, która wybuchła w 1918 roku, trwała dwa lata.
Podczas śpiewania koronawirus raczej nie rozprzestrzenia się bardziej, niż w trakcie rozmowy – sugerują badania brytyjskich specjalistów. Decydujące znaczenie ma jednak to, jak głośno się śpiewa. Nie wiadomo też, jak bardzo ryzykowne jest śpiewanie w chórze.
Na COVID-19 zmarło 13 kolejnych osób, potwierdzono też najwięcej od wybuchu epidemii dziennych zakażeń – 903 – poinformowało w piątek (21.08) Ministerstwo Zdrowia. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 60 tys. 281, a zgonów do 1938.
Miasto stołeczne nie ustawi na ulicach automatycznych urządzeń do dezynfekcji rąk. Jak tłumaczy wiceprezydent miasta Robert Soszyński w odpowiedzi na interpelację radnej Renaty Niewiteckiej (KO), jest to spowodowane "koniecznością racjonalizacji wydatków środków publicznych".