Radio Białystok | Koronawirus | 700 tysięcy ofiar koronawirusa
Liczba ofiar koronawirusa na świecie przekroczyła 700 tysięcy. Łączna liczba zakażeń to z kolei 18,5 miliona. Takie dane podają amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Najwięcej ofiar śmiertelnych COVID-19 jest w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Wielkiej Brytanii oraz w Indiach. Epicentrum pandemii to obecnie Ameryka Łacińska, gdzie zmarłych jest już więcej niż w Europie. W ostatnim czasie każdego dnia na świecie umiera po kilka tysięcy osób.
Najszybciej ofiar śmiertelnych oraz osób zakażonych przybywa w Brazylii, Meksyku i w Indiach. Rośnie też liczba nowych zachorowań w kilku krajach w Europie, w tym w Hiszpanii i w Bułgarii. W Czechach minionej doby zakaziło się 290 osób, najwięcej od ponad miesiąca.
ONZ ostrzega, że światu grozi katastrofa edukacyjna. W wyniku pandemii do szkół nie chodzi miliard uczniów. Szef ONZ Antonio Guterres mówi, że taka sytuacja może podważyć ostatnie dekady postępu na świecie.
Po zamknięciu szkół w 160 krajach miliard uczniów na świecie znalazło się poza salami lekcyjnymi. Pandemia koronawirusa doprowadziła do największych w historii szkód w dziedzinie edukacji – powiedział we wtorek (4.08) sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.
Kobiety w ciąży nie są bardziej zagrożone Covid-19 - sugerują badania brytyjskie. Jeśli dojdzie u nich do zakażenia i rozwoju tej choroby, to podobnie jak inne osoby na ogół wykazują jedynie łagodne lub umiarkowane objawy infekcji koronawirusem SARS-CoV-2.
Ponad połowa osób, które chorowały na Covid-19 zmaga się z problemami psychicznymi - to wynik badań przeprowadzonych przez naukowców ze szpitala w Mediolanie. Podkreśla się, że po raz pierwszy na świecie opisano takie skutki zakażenia koronawirusem.
Podczas podróży pociągiem ryzyko transmisji COVID-19 od zakażonego pasażera wiąże się nie tylko z odległością od niego, ale także z czasem spędzonym w jego obecności – wynika z analiz danych z szybkich kolei w Chinach.
W Rosji jeszcze w sierpniu ma być zatwierdzona szczepionka chroniąca przed koronawirusem SAR-CoV-2 wywołującym chorobę Covid-19. W październiku planowane są masowe szczepienia, w pierwszej kolejności wśród lekarzy i nauczycieli.
Od przyszłego poniedziałku Singapur będzie wyposażał część przybywających do kraju podróżnych w obowiązkowe opaski elektroniczne, dzięki którym władze chcą monitorować przestrzeganie przez nich zasad kwarantanny – informuje w poniedziałek (3.08) Reuters.