Radio Białystok | Koronawirus | Blisko 5 mln zakażonych na świecie i ponad 320 tys. ofiar Covid-19
Ponad 320 tysięcy ofiar śmiertelnych oraz 4 miliony 900 tysięcy zachorowań. To aktualne informacje na temat pandemii koronawirusa, podawane przez naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland.
Według tych samych danych, wyleczyć udało się dotąd niemal 2 miliony osób.
Z każdym dniem przybywa ofiar w USA, gdzie sytuacja jest najgorsza: na COVID-19 zmarło tam 92 tysiące osób czyli trzy razy więcej niż w jakimkolwiek innym kraju.
Prezydent Trump wprawił dziennikarzy w osłupienie, gdy poinformował, że zażywa hydroksychlorochinę, antymalaryczny lek, który zdaniem lekarzy może być niebezpieczny. Nawet przychylne prezydentowi media takie jak telewizja Fox News od kilku godzin ostrzegają widzów, by nie iść w jego ślady.
Szybko przybywa ofiar w Brazylii i jest tam ich już prawie 17 tysięcy. Z kolei we Francji, po zdjęciu niektórych obostrzeń wykryto 25 nowych ognisk koronawirusa.
Sudan Południowy poinformował, że zakażony koronawirusem jest wiceprezydent kraju oraz jego żona.
Natomiast kraje Europy likwidują kolejne obostrzenia wobec poprawiającej się sytuacji na kontynencie. Otwierane są szkoły, restauracje czy muzea.
Z kolei Nowa Zelandia, gdzie nie ma nowych zachorowań, rozważa wprowadzenie dodatkowych dni wolnych, aby dać mieszkańcom możliwość podróżowania po kraju i tym samym odbudowy gospodarki.
Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają zawieszenie lotów międzynarodowych do 14 czerwca tego roku - poinformował polski przewoźnik we wtorek (19.05) na Twitterze.
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zorganizuje mecz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na walkę z koronawirusem. Szczegóły wydarzenia, w tym data i miejsce, nie są jeszcze znane.
Aplikacje śledzące nosicieli koronawirusa SARS-CoV-2 są niezbędne do skutecznej walki z pandemią - twierdzą cytowani przez niemieckie media eksperci. Najnowsze badania wskazują, że już krótko po infekcji możliwe jest przeniesienie patogenu na inną osobę.
W kwarantannie daliśmy odetchnąć swoim płucom; zmniejszył się popyt ze strony Niemców i Ukraińców, ale i Polacy rzadziej sięgali po papierosy - pisze w poniedziałkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".