Radio Białystok | Koronawirus | Zamiast palcem - zmieniaj światła na przejściach dla pieszych łokciem. Kampania w Belgii
We Flandrii, niderlandzkojęzycznej części Belgii rusza kampania, która ma zachęcić, by łokciami, a nie palcami, zmieniać światła na przejściach dla pieszych.
To kolejna odsłona walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Flamandzka minister transportu argumentuje, że choć dla wielu to wydaje się oczywiste, to niektórzy odruchowo naciskają dłońmi przyciski na sygnalizacji, by włączyć zielone światło.
Dlatego we Flandrii na wszystkich przyciskach - a jest ich prawie 4,5 tysiąca, pojawiają się naklejki z informacją, że światła należy zmieniać łokciem, a nie palcami.
W Belgii, podobnie jak w pozostałych krajach walczących z koronawirusem, cały czas w mediach przypomina się o podstawowych zasadach higieny.
Kolejna kampania ma pomóc w tej walce, w stopniowym łagodzeniu ograniczeń i powrocie do normalnego życia.
Belgia zaczęła już powoli znosić ograniczenia. Od jutra mają być otwarte wszystkie sklepy, za tydzień wznawiane będą lekcje w szkołach.
Po prawie dwumiesięcznej przerwie wierni na Litwie mogą od dzisiejszej niedzieli ponownie uczestniczyć we mszach świętych.
W niedzielę (10.05) o 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło sześć kolejnych osób.
Epidemia koronawirusa i konieczność pozostania w domu nasiliły wśród Hiszpanów problemy psychiczne - wynika z badania opublikowanego w sobotę w dzienniku “El Mundo”. 33 proc. ankietowanych osób doświadczało stanów lękowych, a 20 proc. - depresji.
Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła w sobotę nowy typ szybkich testów na obecność koronawirusa. Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corp., dające wynik w 15 minut - poinformowała agencja AP.