Radio Białystok | Koronawirus | Czego brakuje białostoczanom podczas kwarantanny?
Zamknięto szkoły, przedszkola i restauracje. Stan epidemii zmusił nas do zmiany swojego stylu życia. Zapytaliśmy białostoczan, czego im najbardziej brakuje podczas kwarantanny.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii do 14 kwietnia zostały wstrzymane lekcje w szkołach oraz zajęcia na uczelniach wyższych. Zamiast tego nauczyciele próbują przekazać swoją wiedzę online.
By ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa. Wynika z nich, że nie można się swobodnie przemieszczać, poza celami bytowymi, zawodowymi oraz związanymi z naszym zdrowiem.
Możliwa jest nadal wizyta w sklepie, w celu zakupu żywności, niezbędnych lekarstw oraz artykułów higienicznych, dojazd do pracy lub spacer z zachowaniem odpowiedniego limitu osób. Wprowadzone obostrzenia znacząco zmieniły codzienność Polaków. Do minimum ograniczono interakcje międzyludzkie. Wiele osób w tej sytuacji może odczuwać silny stres i lęk. W tym trudnym czasie swoje wsparcie okazują m.in. białostoccy psycholodzy, którzy proponują bezpłatne konsultacje telefoniczne lub za pośrednictwem łącza internetowego.
Pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala Jacek Roleder powiedział dziennikarzowi Polskiego Radia Białystok, że jeden z pracowników radiologii jest zakażony koronawirusem - wynik testu okazał się pozytywny.
Papież Franciszek, zwracając się w niedzielę (29.03) do wiernych, zaapelował o natychmiastowy i globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa. Podkreślił też, że czas ten wymaga wzmocnienia braterskich relacji, przezwyciężenia antagonizmów oraz dialogu.
Podlascy więźniowie szyją maseczki ochronne dla pracowników służby zdrowia. Każdego dnia osadzeni produkują nawet kilkaset maseczek.
W czasie pandemii koronawirusa specjaliści chcą pomóc tym, którzy nie radzą sobie z tą trudną sytuacją.