Radio Białystok | Koronawirus | Zasiłek opiekuńczy - czy zagrożona jest obsada białostockich szpitali?
Od poniedziałku będą zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki. Rodzice, którzy zamiast pracować, będą opiekować się dziećmi, mogą do 25 marca skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Czy skomplikuje to sytuację kadrową w białostockich szpitalach?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Takich kłopotów nie obawiają się na przykład władze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Jak mówi rzeczniczka placówki Katarzyna Malinowska-Olczyk na razie wnioski w sprawie opieki nad dziećmi złożyło około stu pracowników, podczas gdy w szpitalu pracuje około dwóch tysięcy pielęgniarek, położnych i lekarzy. Przypomina, że szpital wstrzymał już zabiegi planowe, co oznacza mniejszą liczbę pacjentów.
Ponad 30 wniosków związanych z opieką nad dzieckiem wpłynęło od pracowników Białostockiego Centrum Onkologii. Rzecznika szpitala Monika Mróz spodziewa się jednak, że będzie ich więcej, ale kłopotów kadrowych nie przewiduje.
Problemów nie powinno też być w szpitalu wojewódzkim - mówi Grażyna Pawelec z działu administracji. Szacuje, że w szpitalu wojewódzkim do 10 procent pracowników złoży wniosek o opiekę nad dzieckiem.
Szpital wojewódzki w Łomży od poniedziałku (16.03) będzie funkcjonował jako placówka zakaźna do walki z COVID-19. Tam będą kierowani pacjenci zarażeni koronawirusem.
Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że przywrócone zostaną pełne kontrole na wszystkich polskich granicach.
Tymczasowa izba przyjęć powstała przed wejściem na oddział zakaźny łomżyńskiego szpitala.
32 tys. połączeń ws. koronawirusa odebrali dotąd konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta - infolinii, gdzie pod numerem 800 190 590 można uzyskać informacje m.in. o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia. NFZ podało odpowiedzi na najczęstsze pytania.
W najbliższych dniach w Białymstoku mają ruszyć testy na oznaczenie koronawirusa w próbkach pobieranych od pacjentów - poinformowano w piątek (13.03) po południu na konferencji prasowej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.
Białostockie Centrum Onkologii wprowadza dodatkowe procedury związane z przebywaniem w szpitalu i jego poradniach specjalistycznych. To w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.
Czy koronawirus, wywołujący chorobę COVID-19, jest groźniejszy od znanego nam wirusa grypy? Co o nim wiemy i czy potrafimy opanować epidemię znanymi nam sposobami?
Nietypową interwencję mieli w piątek (13.03) rano białostoccy policjanci. Dostali zgłoszenie, o mężczyźnie który wyszedł ze szpitala w Białymstoku, a mógł być w grupie ryzyka zarażenia koronawirusem.
Ministerstwo Zdrowia podało listę 19 szpitali przekształcanych na zakaźne do walki z COVID-19.