100 dni solidarności, budżet UE, sejmowa większość

23 listopada 2020

Fot. Krystian Maj/KPRM, źródło: twitter.com/PremierRP
Fot. Krystian Maj/KPRM, źródło: twitter.com/PremierRP



0:00
0:00
100 dni solidarności, budżet UE, sejmowa większość | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Rząd ogłosił 100 dni solidarności, przedstawiając plan zwalczania COVID-19 oraz działania gospodarczo-społeczne z tym związane. Najwięcej kontrowersji wzbudza nauczanie zdalne, koncentracja ferii oraz zamknięcie zimowego wypoczynku. Zastanawiające jest też otwarcie galerii handlowych. Czy takie działania przyniosą korzyści?

Innym szeroko dyskutowanym tematem jest weto do unijnego budżetu. Rysowane jest przez publicystów jako starcie premiera z prezesem i ze Zbigniewem Ziobro. Inną ciekawą sprawą jest utrzymanie większości w Sejmie przez PiS. Ubiegły tydzień zdominowała sprawa odejścia posła Lech Kołakowskiego z partii. Skończyło się jednak tylko na zapowiedziach. Chociaż lotem błyskawicy obiegła media informacja o rozmowach z Kukiz'15, aby powiększyć liczbę posłów głosujących za pomysłami Zjednoczonej Prawicy.



Goście Lecha Pilarskiego:


- Dariusz Piontkowski - wiceminister edukacji

- Robert Winnicki - poseł Konederacji

- Piotr Kusznieruk - szef SLD w Podlaskie




Przeczytaj, zanim skomentujesz

Ukraina, kandydaci w wyborach prezydenckich, sytuacja w ochronie zdrowia


Prezydent USA Joe Biden zezwolił Ukrainie na użycie amerykańskich rakiet dalekiego zasięgu do ataków w głąb Rosji. Francuskie wydanie Le Figaro pisze, że w ślad za USA pozwoliły Ukrainie uderzać w głąb terytorium Rosji za pomocą swoich rakiet Francja i Wielka Brytania. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Między innymi na...



Przyszłość Tarczy Wschód, wybory w USA, sytuacja w podlaskim sejmiku


Szefowie ministerstw spraw wewnętrznych Polski i Niemiec wizytowali w ubiegłym tygodniu granicę polsko-białoruską. Czy padły tam jakieś ważne deklaracje i co dalej z Tarczą Wschód? M.in. o tym w poniedziałkowych (04.11) Grach Politycznych, ale także o wyborach w USA i sytuacji w podlaskim sejmiku.



Wybory prezydenckie, wiodące tematy w kampanii wyborczej, Tarcza Wschód


Czy rządowa koalicja powinna wystawić jednego kandydata w wyborach prezydenckich? Taki pomysł przedstawił ostatnio lider PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz. Kto z kolei będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości i jakie będą wiodące tematy w kampanii? M.in. o tym, ale też o Tarczy Wschód mówiliśmy w Grach Politycznych.



Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy, wystąpienie premiera Donalda Tuska, nowa strategia migracyjna Polski


W "Grach Politycznych" komentowaliśmy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Mówiliśmy o sejmowym orędziu prezydenta Andrzeja Dudy (rok po wyborach parlamentarnych) oraz wystąpieniu premiera Donalda Tuska.



Nowa strategia migracyjna polskiego rządu


"Odzyskać kontrolę, zapewnić bezpieczeństwo" tak nazywa się nowa strategia migracyjna polskiego rządu. Mówił już o niej premier Donald Tusk w ubiegłym tygodniu, ale jutro zaprezentuje ją na posiedzeniu rządu. I wtedy też powinniśmy poznać szczegóły. Ale już teraz rozgorzała dyskusja na temat niektórych jej punktów. I między innymi o mówiliśmy w programie...



Podział gminy Supraśl, opracowanie Krzysztofa Jurgiela, infrastruktura drogowa w regionie


W Grach politycznych m.in. o podziale gminy Supraśl - od stycznia rozpocząć ma funkcjonowanie nowa gmina Grabówka, ale też o opracowaniu Krzysztofa Jurgiela na temat PiS oraz infrastrukturze drogowej w regionie.



Co dalej z gminą Supraśl, czy rząd zdał egzamin podczas powodzi?


W dzisiejszych Grach Politycznych m.in. o przyszłości Supraśl, o tym, jak rząd poradził sobie z powodzią i jak radzi sobie z pomocą dla powodzian.



Sytuacja na terenach popowodziowych, pomoc dla powodzian


Dzisiaj w Grach Politycznych mówimy o sytuacji na terenach zalanych przez wielką wodę. Czy powodzianie mają odpowiednią pomoc?



Powódź na południu Polski, przedłużenie strefy buforowej przy polsko-białoruskiej granicy


Cała Polska żyje wydarzeniami na południu Polski - mieszkańcy tej części kraju walczą z powodzią. M.in. to jest tematem dzisiejszych Gier Politycznych w Polskim Radiu Białystok.




 
 

Prowadzący:

Adam Janczewski
Renata Reda
Edyta Wołosik



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok