Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Mimo że termin wyborów prezydenckich dokładnie za tydzień, to nadal nie wiemy czy się one odbędą. Wszystko zależy teraz od senatu i ewentualnych zmian w ustawie wyborczej, wtedy bowiem będą wybory korespondencyjne. Czy w grę wchodzą inne warianty - też nie wiemy. Dzisiaj internet obiegła wiadomość, że do dymisji może podać się prezydent, co przesunie cały kalendarz wyborczy. Czy jest taka możliwość, czy był to fake news?
W grę wchodzą trzy daty - 10, 17 lub 23 maja. Wybory prezydenckie będą w tym miesiącu - mówił w Polskim Radiu Białystok minister edukacji, a zarazem szef podlaskiego PiS-u Dariusz Piontkowski.
Wybory odbędą się, kwestia tego, czy uda się wszystko przygotować na 10. maja, czy być może tydzień później, czy 13 dni później. Zgodnie z konstytucją do 23 maja mamy czas na przeprowadzenie wyborów. Innej możliwości tak naprawdę nie ma - mówi Dariusz Piontkowski.
Prezes PSL w Podlaskiem Stefan Krajewski mówił, że Prawo i Sprawiedliwość szuka poparcia dla majowego terminu wyborów wśród posłów opozycji.
Z tego co mówią posłowie Kukiz`15, posłowie z Konfederacji (...) te rozmowy rządzący z nimi prowadzą (...). Dwunastu posłów Porozumienia nie chce poprzeć Prawa i Sprawiedliwości, więc zaczęło się łowienie potencjalnych sprzymierzeńców - mówi Stefan Krajewski.
O tym mówił także podlaski poseł Lewicy Paweł Krutul. Jego zdaniem wybory powinny zostać przesunięte.
Terminarz konstytucyjny zobowiązuje nas do tego, żeby wybory odbyły się w maju. My jesteśmy za tym, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej i przesunąć wybory, żeby to było bezpieczne dla Polek i Polaków. (...) Jesteśmy gotowi na każdą ewentualność - czy to będzie maj, czy zostaną przesunięte i będzie wprowadzony stan klęski żywiołowej - staniemy do tych wyborów - mówi Paweł Krutul.
We wtorek i w środę (5,6.05) Senat na posiedzeniu ma się zająć ustawą w sprawie głosowania korespondencyjnego. Jeśli senatorowie zgłoszą do niej poprawki lub wniosek o jej odrzucenie - wtedy może wrócić do Sejmu.
Do odrzucenia sprzeciwu lub poprawek Senatu wymagana jest bezwzględna większość w Sejmie. Głosujących "za" musi być o jednego więcej, niż tych przeciwko i wstrzymujących się.
Obecnie klub PiS liczy 235 posłów, spośród których 18 to posłowie Porozumienia Jarosława Gowina.
Goście Lecha Pilarskiego (łączenie internetowe):
- Dariusz Piontkowski - minister edukacji
- Stefan Krajewski - poseł PSL
- Paweł Krutul - poseł Nowej Lewicy
O 2,9 proc. wzrósł w ubiegłym roku Produkt Krajowy Brutto w Polsce. Tak wynika z szacunków Głównego Urzędu Statystycznego. Czy to optymistyczna dynamika wzrostu polskiej gospodarki?
Pierwsze decyzje Donalda Trumpa i ich wpływ na świat, pseudowybory na Białorusi i co dalej z Zielonym Ładem.
Oficjalne rozpoczęcie kampanii przed wyborami prezydenckimi w Polsce i zaprzysiężenie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.
W "Grach Politycznych" o losach podlaskich "ekspresówek", które nie będą "ekspresówkami", kampanii wyborczej, cenzurze w internecie i o tym, co zrobi Donald Trump.
W Grach Politycznych rozmawiamy dziś m.in. o politycznych wstydach mijającego roku, ale też o sukcesach.
W Grach Politycznych rozmawiać dziś będziemy o sprawach regionalnych. Jednym z tematów będzie pomysł połączenia szpitala wojewódzkiego w Białymstoku, szpitala psychiatrycznego w Choroszczy, Białostockiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.
Kwestia immunitetów posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz sprawa wolnej Wigilii były jednymi z głównych tematów ostatniego tygodnia.
Na razie pięć osób ogłosiło, że będzie się ubiegać o najważniejszy rząd w państwie. M.in. o tym rozmawiamy w Grach Politycznych.
Karol Nawrocki jest kandydatem na urząd prezydenta z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Decyzje ogłoszono podczas wczorajszej (24.11) konwencji PiS w Krakowie.
Prowadzący:
Adam Janczewski