Radio Białystok | Magazyny | Gry polityczne | Głosowanie korespondencyjne, dymisja Jarosława Gowina i wprowadzenie stanu klęski żywiołowej
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Trwa posiedzenie Sejmu. Dzisiaj procedowana ma być zmiana w prawie wyborczym czyli głosowanie korespondencyjne. Rano szef resortu szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podał się do dymisji. W planie są także projekty dotyczące pomocy dla firm i pracowników, być może będzie procedowana uchwała wzywająca rząd do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.
Goście Lecha Pilarskiego (łączenie internetowe):
- Mariusz Gromko - senator PiS,
- Jacek Żalek - poseł Porozumienia,
- Robert Tyszkiewicz - poseł PO,
- Paweł Krutul - poseł Nowej Lewicy.
O 2,9 proc. wzrósł w ubiegłym roku Produkt Krajowy Brutto w Polsce. Tak wynika z szacunków Głównego Urzędu Statystycznego. Czy to optymistyczna dynamika wzrostu polskiej gospodarki?
Pierwsze decyzje Donalda Trumpa i ich wpływ na świat, pseudowybory na Białorusi i co dalej z Zielonym Ładem.
Oficjalne rozpoczęcie kampanii przed wyborami prezydenckimi w Polsce i zaprzysiężenie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.
W "Grach Politycznych" o losach podlaskich "ekspresówek", które nie będą "ekspresówkami", kampanii wyborczej, cenzurze w internecie i o tym, co zrobi Donald Trump.
W Grach Politycznych rozmawiamy dziś m.in. o politycznych wstydach mijającego roku, ale też o sukcesach.
W Grach Politycznych rozmawiać dziś będziemy o sprawach regionalnych. Jednym z tematów będzie pomysł połączenia szpitala wojewódzkiego w Białymstoku, szpitala psychiatrycznego w Choroszczy, Białostockiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.
Kwestia immunitetów posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz sprawa wolnej Wigilii były jednymi z głównych tematów ostatniego tygodnia.
Na razie pięć osób ogłosiło, że będzie się ubiegać o najważniejszy rząd w państwie. M.in. o tym rozmawiamy w Grach Politycznych.
Karol Nawrocki jest kandydatem na urząd prezydenta z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Decyzje ogłoszono podczas wczorajszej (24.11) konwencji PiS w Krakowie.
Prowadzący:
Adam Janczewski