Radio Białystok | Gość | Zbigniew Wojno [wideo] - prezes spółki PKS Nova

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova

23.05.2024, 08:10, akt. 10:56

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Ze Zbigniewem Wojną rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jest nowy prezes spółki PKS Nova. Rada nadzorcza podlaskiego przewoźnika autobusowego odwołała Marcina Doliasza. Jego następcą został Zbigniew Wojno. Co oznacza ta zmiana dla pracowników spółki i dla podróżnych? Ze Zbigniewem Wojno rozmawia Adam Janczewski.


Fragment rozmowy:

Adam Janczewski: Jak tam panie prezesie po pierwszym dniu w nowej firmie?

Zbigniew Wojno: Ciężko. Dużo wszystkiego naraz, ale staram się jak najszybciej wgłębić, żeby móc ruszyć do przodu. 


To pytanie filozoficzne, a może najbardziej praktyczne na tym stanowisku właśnie. Rentowność czy zaspokajanie potrzeb komunikacyjnych mieszkańców?

Uderzył pan w punkt. Bo to jedno łączy się z drugim. Rentowność możemy osiągnąć jeśli zaspokoimy potrzeby.


Da się to pogodzić?

Taki jest mój cel. 


Jest wiele samorządów, wiele miejsc w regionie, które niestety się wyludniają. Jest tam coraz mniej pasażerów, coraz mniej ludzi, a warto byłoby, żeby mieli oni możliwość skomunikowania z większymi ośrodkami w regionie. To chyba jednak nie wydaje się rentowne. 

I tu trafił pan w punkt, ponieważ jeden z moich głównych celów, który stawiam w pierwszym etapie działania, jest spotkanie z każdym wójtem, burmistrzem i prezydentem, żeby bezpośrednio porozmawiać o tych lokalnych potrzebach, możliwościach i tak naprawdę o wspólnym działaniu. Ja jestem gotów do tego, żeby wspólnie ustalić możliwość co zrobić, żeby te wszystkie plamy, wykluczenia jak najbardziej wyeliminować. 


Wspólne ustalenia - ma pan na myśli też wspólne finansowanie? Jest coś takiego jak linie użyteczności publicznej, rozumiem, że to też wchodzi w grę.

Też. Ale mówię szeroko. Jak najbardziej szeroko. Żeby stało się to siatką w pełni kompletną, uzupełnioną. To bez samorządu jest niemożliwe. Spółka nie jest w stanie tego ogarnąć. 

Ja mogę być tym narzędziem, które samorząd będzie wspierał do tego, żeby zaspakajać ich potrzeby. To będą wtedy obie strony wygrane. 


Czyli liczy pan na wiedzę samorządowców z pewnością, bo oni znają specyfikę swojej gminy, swoich społeczności. Ale liczy pan też na ich wsparcie finansowe?

Tak. Myślę że będziemy rozmawiali o tym. Spółka sama w sobie nie ma takich możliwości żeby to wszystko sfinansować i żeby to ogarnąć. Natomiast jeżeli to tak dobrze rozpiszemy, to jesteśmy w stanie zwiększyć możliwości rozwojowe.


Temat numer jeden, jaki przebijał się w ostatnich miesiącach w kontekście spółki PKS Nova to pomysł oddzielenia suwalskiego oddziału. Co pan na to?

Dziś na pewno nie podejmę decyzji, dziś na pewno się nie określę. Natomiast mogę jasno powiedzieć, że będę rozmawiał i z osobami decyzyjnymi i z ludźmi, którzy tam są, żeby poznać szczegóły. Ale przede wszystkim to co mogę powiedzieć, to tak naprawdę na dzień dobry wydaje mi się, że to jest decyzja zbyt pochopna, z tego względu, że Suwałki nie wiedzą, co chcą zaproponować, jak się by w tym mieściły. Mogą na tym skorzystać pozostając, tworząc jedną wspólną całość. 


Jak pan na to patrzył z dystansu? Bo rozumiem, że teraz pan się zapoznaje z tym, jak wygląda sytuacja w PKS Nova od środka, jak w suwalskim oddziale wygląda sytuacja. Ale jako ekspert od komunikacji - pan śledził te doniesienia medialne - to po której stronie sporu pan się stawiał? 

Nie zajmowałem żadnego stanowiska, nie byłem w żaden sposób w to zaangażowany. Skupiałem się na rozwijaniu komunikacji miejskiej w spółce, w której pracowałem. 


Ale rozumiem, że na razie przychyla się pan do tego stanowiska, że duży może więcej?

Menadżersko jestem za tym, że to jest szansa rozwojowa dla Suwałk. 


Co mógłby pan zaproponować suwalskiemu oddziałowi, który - przynajmniej tak mówiły władze tamtego oddziału - jest najbardziej rentowny?

Tak jak powiedziałem, jest zbyt wcześnie, żeby podejmować decyzje, żeby cokolwiek obiecywać. Po rozmowach, sprawdzeniu faktów będziemy mogli podejmować decyzje. Jestem otwarty na rozmowę i działanie - po to żeby tak naprawdę się rozwijać. 


Czy planuje pan sprzedaż baz terenowych w Olecku i w Gołdapi, bo ten temat pojawiał się w dyskusjach na temat PKS-u. 

Jedno ważne zdanie. Jeżeli następuje nawet sprzedaż - to przede wszystkim ta sprzedaż musi być już rozplanowana, na co pójdą te środki. Dla mnie to jest ważne, bo chcę uzyskać wiedzę. Były sprzedawane nieruchomości, z tego co już udało mi się ustalić. Chcę zobaczyć, jak te środki były gospodarowane. I to jest klucz tego - sprzedajemy, jeżeli jest sens. Ale środki muszą być zainwestowane po to, żeby przynosiły rozwój. 


Zainwestować z pewnością przydałoby się w tabor, bo średni wiek autobusu to jest 20 lat. 

396 pojazdów, które są pod naszą pieczą. 380 na własności, pozostałe to wynajem bądź leasing. Średni tabor to około 20 lat. 


Średni. Czyli ile ma najstarszy?

Musiałbym sprawdzić. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć. 


Wiem, że tego nie da się zrobić, patrząc na liczbę autobusów, z dnia na dzień, ale to już nie przystoi. W 2024 roku mieć tak wyeksploatowane pojazdy.

Tak. Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał. Będziemy składać wnioski, żeby mieć tabor zeroemisyjny. Bo jestem zwolennikiem tego, żeby zmieniać autobusy na zeroemisyjne, czyli elektryczne, ale też wodorowe. Jestem zwolennikiem tego, żeby pojawiły się stacje tankowania w Białymstoku i na terenie województwa. Będziemy patrzyli w tym kierunku, rozważali alternatywę. Możemy uzyskać dofinansowanie do 15 autobusów, do 90 procent finansowania. 


To są pieniądze z Unii?

Tak. W ramach KPO. 


To chyba dobry czas dla takich spółek jak PKS Nova, bo ta zielona transformacja będzie postępować i na to w najbliższych latach powinny pojawić się pieniądze. 

To jest pytanie nie czy będzie, ale kiedy i w jakim zakresie. Tak naprawdę kwestia, żebyśmy z tego skorzystali. 

To, co jest istotne, to też kwestia przyjrzenia się i zobaczenia co się stało, że województwo podlaskie z FRPA, czyli funduszu, który wspierał rozwój i miał z założenia pomóc w likwidacji tych plam, skorzystało w 2022 roku w 36 procentach. Czyli tak naprawdę nie podjęliśmy rękawicy. I ja będę chciał tu zaoferować swoją spółkę do tego, żeby ona korzystała z tych możliwości. Tu znowu wracamy do współpracy z samorządem, żeby też samorząd korzystał z tych dostępnych środków. 


Mówi pan o chęci wymiany na autobusy elektryczne, na autobusy wodorowe. Ale czy mamy do tego infrastrukturę? Czy PKS Nova ma taką bazę?

Nie mamy nic. Wszystko trzeba zbudować od podstaw. Ja mam tę przyjemność, że uczestniczyłem w tworzeniu infrastruktury w Białymstoku, dla autobusów elektrycznych. Także dzięki temu też poznałem możliwości, formalności. Wiem jak to wygląda, ile to zajmuje czasu, jakie to są środki. To wszystko będzie wymagało zbudowania od podstaw.


Spółki autobusowe, przewoźnicy sobie, a pociągi sobie. Szczególnie w regionie, w połączeniach lokalnych jest to z jednej strony zrozumiałe - to poniekąd konkurencja. Ale z drugiej strony powinniście też kooperować i tworzyć jeden system transportowy regionu. Czy pan coś takiego planuje?

Oczywiście. Na pewnych odcinkach, liniach jesteśmy konkurencją, bo te linie się pokrywają. Ale to też można wykorzystać uzupełniając się. 


Pozwoli pan, mój ulubiony przykład - pociąg z Białegostoku do Hajnówki. Natomiast z Hajnówki do Białowieży już pociągiem dojechać się nie da. Turyści, mieszkańcy mają duży problem. Czy tutaj np. jest planowane jakieś rozwiązanie? Czy na tego typu trasach planowane są połączenia?

Tu będzie bardzo duża praca z działem transportu. Będziemy bardzo się temu przypatrywali i szukali takich możliwości, żeby była ta rentowność. Jak najbardziej jestem na to otwarty. Mało tego. Jednym z moich pomysłów jest to, żeby wykorzystać trasy w rejonach turystycznych - chodzi o Białowieżę czy jeziora augustowskie, suwalskie. W okresie letnim zaproponujemy przewożenie rowerów na bagażniku tylnym.  

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Gość Dnia

Edyta Halicka

wiceprezes Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego
27.11.2024

Na jakim etapie są prace nad projektem obywatelskim noweli Karty Nauczyciela? Przewiduje on powiązanie wysokości wynagrodzeń nauczycieli z wysokością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.

Jacek Piorunek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Piorunek

z zarządu województwa podlaskiego
27.11.2024

Czy w Podlaskiem powstanie Xylopolis? - W tej chwili mamy ponad 20 jednostek kultury, na które wydajemy prawie 190 mln zł. Najważniejsze dla nas są ochrona zdrowia, budowa dróg, infrastruktury, dopiero później możemy mówić o kulturze.

Ania Karwan, fot. Joanna Szubzda

Ania Karwan

piosenkarka
26.11.2024

- Na koncertach możecie Państwo usłyszeć rzeczy, które nie będą doskonałe i nie będą perfekcyjne, ale będą bardzo prawdziwie z serca - mówi Ania Karwan.


Urszula Chrzanowska, fot. Joanna Szubzda

Urszula Chrzanowska

konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego
26.11.2024

Takiej liczby chorych na krztusiec w Polsce nie było od wielu lat. NFZ alarmuje, że w porównaniu do ubiegłego roku nastąpił 35-krotny wzrost. Czy grozi nam epidemia?

Krzysztof Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Truskolaski

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
25.11.2024

Dwie największe partie polityczne odkryły karty przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. W prawyborach organizowanych przez Koalicję Obywatelską zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski.

Mirosław Lech, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Lech

wójt gminy Korycin
25.11.2024

- Te wybory nauczyły mnie pokory. Poznałem ludzi, którzy do tej pory ukrywali swoją twarz. Otrzymałem też ogromne wsparcie od mieszkańców, moich przyjaciół. To jest bardzo cenne - mówi Mirosław Lech.


Martyna Zaniewska, fot. Marcin Gliński

Martyna Zaniewska

nowa dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
24.11.2024

- Z jednej strony przede mną ogromna zmiana, ale z drugiej to cały czas funkcjonowanie w sferze, o której zawsze marzyłam, w sferze kultury, miasta i bardzo się z tego cieszę - mówiła w Polskim Radiu Białystok Martyna Zaniewska.

prof. Mirosław Ratkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Ratkiewicz

profesor z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
22.11.2024

- Coraz więcej dzikich zwierząt pojawia się w mieście, bo one też lubią "śmieciowe" jedzenie. Lisy, jeże, kuny, ale też większe - jak jelenie sarny, dziki czy łosie przechadzają się ulicami, zaglądają do naszych ogrodów - mówi prof. Mirosław Ratkiewicz.

Marta Kosior-Kazberuk i Mirosław Marczewski, fot. Joanna Szubzda

Mirosław Marczewski i Marta Kosior-Kazberuk

dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i rektor Politechniki Białostockiej
22.11.2024

Erasmus+ kojarzy się głównie z wyjazdami studentów za granicę do partnerskich uczelni, ale nowe Centrum przy Politechnice Białostockiej będzie wspierało w organizowaniu takich wyjazdów nie tylko studentów, ale też uczniów szkół podstawowych, przedsiębiorców czy nauczycieli.


Przemysław Tuchliński, fot. Marcin Gliński

Przemysław Tuchliński

prezes Wodociągów Białostockich
21.11.2024

- Codziennie piję wodę z kranu. Z jednej strony jest ona chlorowana, ale też ozonowana. Jest cały czas monitorowana. Białostocka kranówka jest jedną z lepszych wód, jeżeli chodzi o wodę dostępną w sieci w Polsce. Jest bezpieczną wodą - zapewnia Przemysław Tuchliński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
20.11.2024

- Po raz pierwszy dochody Białegostoku sięgną prawie 3 mld 100 mln złotych, a wydatki 3 mld 325 mln zł. Ale wreszcie finanse samorządowe stają na nogi. Zmieniły się zasady finansowania i stąd te wzrosty - mówił w Polskim Radiu Białystok Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

członek RPP, ekonomista z UwB
19.11.2024

- Nie ma perspektyw na to, żeby stopy procentowe miały być podnoszone w najbliższym czasie, jest perspektywa na obniżkę - mówi Henryk Wnorowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
18.11.2024

- Obserwując to, co się dzieje z przepisami unijnymi, że polscy, europejscy rolnicy są coraz bardziej "dociskani" różnego rodzaju wymogami, które muszą spełnić, to ta umowa pomiędzy UE a krajami Mercosur niesie wiele niekorzystnych następstw - uważa Stefan Krajewski.

Sylwia Wesołowska, fot. Monika Kalicka

Sylwia Wesołowska

założycielka i prezes fundacji "Mali Wojownicy", mama wcześniaka
17.11.2024

- Na początku jest strach przed kupieniem łóżeczka, bardzo często staramy się z fundacją, żeby jakiś mały prezencik zostawić w szpitalu i to jest bardzo często pierwsza zabawka dziecka, bo rodzice boją się cokolwiek kupić. Lekarze nie mogą powiedzieć "będzie dobrze", ja jako mama mogę powiedzieć "musi być dobrze" - mówi Sylwia Wesołowska.

Sławomir Kopczewski, fot. Marcin Gliński

Sławomir Kopczewski

prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej
15.11.2024

- Elite League to rozgrywki, które mają za zadanie wyselekcjonować zawodników do starszych reprezentacji, czyli do kadry U21 oraz pierwszej reprezentacji Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.


Marek Kruk, fot. Sylwia Krassowska

Marek Kruk

z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku
15.11.2024

- Jeżeli okazuje się, że w święta nie ma zakupów, nikt ich nie potrzebuje, to w porządku. Niech Wigilia będzie dniem wolnym. Ale jeśli ludzie chcą mieć świeże produkty, to pozwólmy na to. Niech konsumenci też mają możliwość głosowania - mówi Marek Kruk.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
14.11.2024

- Ale to byłaby piękna historia, gdybyśmy mieli prezydenta kraju z Białegostoku. Szymon Hołownia położył na stół swoje nazwisko i powiedział: sprawdzam, idę w tych wyborach - mówi Maciej Żywno.

Cezary Tomczyk, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Tomczyk [wideo]

wiceminister obrony narodowej
13.11.2024

- Koncentrujemy się na tym, żeby Tarcza Wschód powstawała na terenach, które należą do Skarbu Państwa. Jeżeli gdzieś będą jakieś jednostkowe przypadki, że trzeba będzie kupić kawałek ziemi, to po prostu będziemy to robić. Chcemy to zrobić w pełnym dialogu z lokalnymi samorządami, a co najważniejsze z mieszkańcami - mówi Cezary Tomczyk.


Jacek Brzozowski, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
12.11.2024

- Tarcza Wschód to projekt inwestycji w pokój. Ma za zadanie stworzyć działania oraz system zabezpieczeń chroniący państwo i jego obywateli. To nie jest tak, że państwo polskie po to, żeby, stworzyć Tarczę Wschód, wywłaszczy, czyli pozbawi własności prywatnej ludzi żyjących na danych terenach - mówi Jacek Brzozowski.

Robert Sadowski, fot. Sylwia Krassowska

Robert Sadowski

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
11.11.2024

- Żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Ta data jest bardzo radosna. Powinniśmy być dumni z tego i o tym pamiętać - mówi Robert Sadowski.

Fot. A. Tyszkiewicz

Artur Dwulit

prorektor ds. białostockiej Filii Akademii Teatralnej, reżyser i scenarzysta muzycznego widowiska "Sztambuch syberyjski - exodus”
10.11.2024

- "Sztambuch syberyjski - exodus”, który pojawi się na antenie Polskiego Radia Białystok, opowiada o ludziach, którym udało się wyrwać ze szponów sowieckiej opresji i agresji, którzy poszli z generałem Andersem walczyć o wolność naszego kraju - mówi Artur Dwulit.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
9.11.2024

- W poniedziałek, 11 listopada o 14:00 wystartuje bieg na 1918 metrów. Przygotowaliśmy taki symboliczny dystans. I on się cieszy bardzo dużym powodzeniem - mówi Grzegorz Kuczyński.

Łukasz Prokorym, fot. Sylwia Krassowska

Łukasz Prokorym

marszałek województwa podlaskiego
8.11.2024

- Obecnym władzom województwa podlaskiego bardzo zależy na tym, żeby pas startowy na białostockich Krywlanach został jak najszybciej uruchomiony - mówi Łukasz Prokorym.

Piotr Czeczot, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Czeczot

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2024

- Ukraina i Bliski Wschód to są dwa tematy geopolityczne, które są istotne z punktu widzenia Europy, jak i bezpieczeństwa Polski. Donald Trump stanowczo wskazywał, że te konflikty zakończy bardzo szybko. Mówił wprost, że zadzwoni do Władimira Putina i ustali z nim warunki - mówi Piotr Czeczot.


fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
6.11.2024

- Europa będzie musiała w końcu wziąć odpowiedzialność sama za siebie. Prezydentura Trumpa plus wojna na Ukrainie mogą w końcu doprowadzić do sytuacji, w której zaczniemy realnie budować zdolności do działania, odstraszania i zdolności swojego przemysłu obronnego - mówi prof. Boćkowski.

Jacek Sasin, fot. Joanna Szubzda

Jacek Sasin

poseł, nowo wybrany szef podlaskich struktur PiS
5.11.2024

- Liczy się co innego niż wewnętrzne rozgrywki, które muszą być wygaszone, ponieważ mamy bardzo poważne wyzwania, które stoją przed naszym regionem i krajem. Przeciwnicy nie są we własnych szeregach tylko poza nimi - mówi nowo wybrany szef PiS w Podlaskiem.

Tomasz Kleszczewski, Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Kleszczewski, Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
4.11.2024

Startujemy z szóstą edycją Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". To coroczna, najważniejsza nagroda dla podlaskich twórców - tych młodych i tych już nieco bardziej doświadczonych, zawodowych i amatorów, zespołów i solistów.


Marek Masalski, fot. Marcin Gliński

Marek Masalski

zastępca prezydenta Białegostoku
4.11.2024

- Podwyżka opłat za parkowanie ma służyć temu, aby udrożnić miejsca, by był większy ruch na parkingach, by kierowcy pozostawiali samochody na krótsze okresy. Niektórzy np., widząc większą kwotę do opłaty, mogą np. przyjechać autobusem do centrum miasta, a niekoniecznie samochodem - mówi Marek Masalski.

Andrzej Lechowski i Dorota Sokołowska, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Lechowski

pisarz, pasjonat historii regionalnej i prasy międzywojennej
3.11.2024

Charyzmatyczny Andrzej Lechowski i Polskie Radio Białystok zapraszają na spacer tropem ludzi, którzy tworzyli historię miasta. Razem ze Słuchaczami zapalimy świeczkę pamięci na grobach 11 białostoczan. Najbardziej zasłużeni spoczywają na "białostockich Powązkach", czyli Cmentarzu Farnym.

Michał Kielak, fot. Marcin Gliński

Michał Kielak

muzyk, harmonijkarz, przez wiele lat związany z Kasą Chorych
2.11.2024

- Czuję się teraz pogodnie, dobrze na duchu i taka jest ta płyta - mówi o swoim nowym, trzecim solowym albumie "Keys in my pocket" Michał Kielak.


Adam Musiuk, fot. Marcin Gliński

dr Adam Musiuk

podlaski konserwator zabytków
1.11.2024

- Większość nagrobków, które są wpisane do rejestru zabytków, nie ma dzisiaj opiekunów. Bo potomkowie wyjechali, zmarli, nie ma ich. Jeżeli my jako społeczeństwo nie zaopiekujemy się tymi cmentarzami, nagrobkami, naszą historią, to niestety mogą one zniknąć - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Adam Musiuk.

Monika Baczar, fot. Marcin Gliński

Monika Baczar

naczelnik Oddziałowego Biura​ Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Białymstoku
31.10.2024

Od kilku lat Instytut Pamięci Narodowej oznacza i odnawia groby weteranów walk o Wolność i Niepodległość Polski.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Marcin Gliński

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
31.10.2024

- Zabezpieczanie dróg zaczęło się dziś rano, a potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę. Najwięcej funkcjonariuszy oczywiście będzie pracowało w rejonach dużych nekropolii, ale policjanci będą też obecni na drogach. Będą regulować ruch - mówi podinsp. Tomasz Krupa.


Krzysztof Wierzbicki, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Wierzbicki

przewodniczący podlaskiego oddziału Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów
30.10.2024

- Praktycznie co roku jest taki problem, że policja jako formacja jest niedoszacowana. Pomijam już sprawy uposażeń indywidualnych - w policji mamy problem ze sprzętem. Tego problemu nie ma w straży granicznej czy straży pożarnej. Największy problemem są pojazdy. - mówi Krzysztof Wierzbicki.

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

były policjant, ekspert ds. bezpieczeństwa
29.10.2024

- Mam nadzieję, że ci kibice zostaną rozliczeni za utrudnianie ruchu. Mamy coraz bardziej nowoczesne i przyjazne stadiony. Większość kibiców to są ludzie uczciwi, uśmiechnięci, którzy przychodzą z rodzinami. Jednak zawsze będzie pewna grupa osób, która krzyczy, że "Klub to my!". Nie, klub to nie kibole - mówi Marek Konkolewski.

Stanisław Wziątek, fot. Renata Reda

Stanisław Wziątek

wiceminister obrony narodowej
28.10.2024

- Skuteczność zatrzymywania migrantów wynosi 95 proc. Jestem przekonany, że wpływ na to ma wiele elementów, w tym także broń gładkolufowa - mówi Stanisław Wziątek.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok